آغاز طرح جهادی خدمات رسانی در مناطق هشت گانه شهرداری

شهردار کرمانشاه از آغاز طرح جهادی خدمات رسانی در مناطق هشت گانه شهرداری خبر داد و گفت : این طرح تا پایان سال در هر هشت منطقه شهر اجرایی شده و کرمانشاه چهره متفاوت و زیباتری به خود می‌گیرد.

نادر نوروزی شهردار کرمانشاه در نشست آغاز طرح عملیاتی جهادی خدمات رسانی در مناطق هشت گانه شهرداری کرمانشاه، با اشاره به ضرورت اجرای این طرح گفت : ما در مناطق هشت گانه شهر با مشکلاتی مواجه هستیم که رفع آنها کار جهادی و عملیاتی می‌طلبد.

وی افزود: انجام امور شهر از جمله رسیدگی به آسفالت، نظافت و جمع آوری زباله، رسیدگی به تخلفات ساخت و ساز، ساماندهی صدور پروانه‌های ساختمانی، توسعه فضای سبز و ... وظیفه ذاتی شهرداری است، اما در این برنامه قرار است طی یک برنامه جهادی و متمرکز این اقدامات در سطح وسیع‌تر و گسترده تری صورت گیرد، طوری که تغییرات شهر برای مردم ملموس باشد.

وی افزود: در کنار گستردگی و تشدید اقدامات، برخی برنامه‌های جدید هم در این طرح انجام می‌شود، از جمله برون سپاری نظافت برخی مناطق به بخش خصوصی که در ارتقاء کیفیت کار‌ها اثرگذار خواهد بود.

وی تصریح کرد: همچنین در این برنامه پیگیر برخی طرح‌های سرمایه گذاری در مناطق خواهیم بود که چهره شهر را متفاوت خواهد کرد.

نوروزی گفت: شروع این برنامه از منطقه پنج شهرداری است که با انباشت عقب افتادگی همراه بوده و از وسعت و جمعیت بسیاری هم برخوردار است.

وی از تداوم اجرای این برنامه در هشت منطقه شهرداری در سال جاری خبر داد و افزود: با اجرای این برنامه شاهد تغییرات ملموس در چهره شهر تا پایان سال خواهیم بود.

شهردار کرمانشاه در پاسخ به سوالات خبرنگاران، از پیگیری راه اندازی شهربازی کرمانشاه خبر داد و افزود: متاسفانه این پروژه مشکل حقوقی دارد و تا زمان رفع این مشکل عملا نمی‌توان اقدامی انجام داد.

وی افزود: سابق بر این با شکایت صورت گرفته از پیمانکار پروژه، رای قضایی گرفتیم، اما متاسفانه دادگاه تجدید نظر ایراد شکلی گرفته و دوباره پرونده دچار مشکل شده است.

نوروزی گفت: در جلسات با مسئولین دستگاه قضا، قرار شده رسیدگی به این پرونده خارج از وقت در دستورکار قرار گیرد تا بتوانیم هرچه سریعتر پروژه احداث شهربازی جدید کرمانشاه را آغاز کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد: با پیگیری مسئولین استان پروژه شهربازی مدرن کرمانشاه تا پایان سال کلنگ زنی شود.

شهردار کرمانشاه به سرانه فضای سبز شهر هم اشاره و با بیان اینکه استاندارد سرانه فضای سبز ۱۷ مترمربع است است، گفت: در کرمانشاه این سرانه حدود ۱۰.۵ مترمربع است که از طرق مختلف پیگیر افزایش آن هستیم.

نوروزی گفت: علاوه بر احداث و افتتاح بوستان‌های مختلف، مهمترین اقدام ما در این زمینه احداث پارک جنگی در اراضی جنوب شهر است.

وی افزود: این اراضی حدود ۳۱۶ هکتار است که پیگیر اجرای آن هستیم و قطعا با بهره‌برداری از آن سرانه فضای سبز شهر به میزان محسوسی افزایش خواهد یافت.

شهردار کرمانشاه گریزی هم به موضوع پارکینگ‌های متخلف شهر داشت و افزود: در بحث قیمت که باید تعزیرات و اتحادیه مربوطه و ... ورود کنند، اما در خصوص افراد سودجو که برخی مناطق شهری را بدون مجوز تبدیل به پارکینگ کرده اند، با دستور دادستانی با ین افراد برخورد شده و تحویل مراجع قضایی شده اند.

وی افزود: قطعا به هیچکس اجازه نخواهیم داد که معابر و فضا‌های عمومی شهر را به هر عنوان اشغال کند .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.