رقابت بیش از ۳۹ هزار داوطلب از استان کرمانشاه در نوبت اول کنکور سراسری

مدیرکل امور آموزش دانشگاه رازی کرمانشاه از رقابت بیش از ۳۹ هزار داوطلب از استان کرمانشاه در نوبت اول کنکور سراسری سال ۱۴۰۳ خبر داد.

اسماعیل میرزایی قلعه مدیرکل امور آموزش دانشگاه رازی کرمانشاه با اشاره به در پیش بودن نوبت اول کنکور سراسری سال ۱۴۰۳، گفت : این آزمون همزمان با سراسر کشور طی روز‌های پنجشنبه و جمعه این هفته (۶ و ۷ اردیبهشت) در کرمانشاه برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این مرحله از کنکور سراسری جمعا یک میلیون و ۱۵۲ هزار و ۵۱۸ داوطلب از کل کشور حضور دارند که سهم استان کرمانشاه از این آمار ۳۹ هزار و ۳۸ نفر است. 

مدیرکل امور آموزشی دانشگاه رازی کرمانشاه تصریح کرد: ۶۲ درصد داوطلبانی که از استان کرمانشاه در این آزمون شرکت می‌کنند، معادل ۲۴ هزار و ۲۴۲ نفر را بانوان و ۳۸ درصد معادل ۱۴ هزار و ۷۹۶ نفر را آقایان تشکیل می‌دهند که نزدیک به آمار کشوری است. 

وی با بیان اینکه نوبت اول کنکور سراسری امسال صبح و ظهر روز پنجشنبه و صبح روز جمعه برگزار خواهد شد، گفت: در نوبت صبح روز پنجشنبه آزمون گروه علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی و در نوبت ظهر این روز نیز آزمون هنر و زبان‌های خارجی برگزار می‌شود. 

به گفته این مسئول، در نوبت صبح روز جمعه نیز آزمون گروه علوم تجربی برگزار خواهد شد. 

وی با بیان اینکه ۵۲ درصد از کل داوطلبین این آزمون در استان کرمانشاه در گروه علوم تجربی شرکت کرده‌اند، گفت: ۳۴ درصد نیز در گروه علوم انسانی، هفت درصد در گروه ریاضی و فنی، پنج درصد در گروه زبان‌های خارجی و دو درصد در گروه هنر رقابت خواهند کرد. 

میرزایی قلعه از برگزاری این مرحله از آزمون در سطح همه شهرستان‌های استان خبر داد و افزود: در سطح شهر کرمانشاه برای صبح روز پنج شنبه حوزه‌های دانشگاه رازی، دانشگاه صنعتی، دانشگاه آزاد و پیام نور، برای عصر روز پنجشنبه تنها حوزه دانشگاه رازی و برای صبح روز جمعه نیز حوزه‌های دانشگاه رازی، دانشگاه صنعتی، دانشگاه آزاد، دانشگاه فنی و حرفه ای، دانشگاه پیام نور و آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است. 

وی شروع فرآیند آزمون در نوبت صبح روز پنجشنبه و جمعه را از ساعت ۸ صبح و در نوبت ظهر روز پنجشنبه از ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه اعلام کرد. 

مدیرکل امور آموزشی دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: داوطلبین می‌توانند کارت ورود به جلسه آزمون نوبت اول کنکور سراسری سال ۱۴۰۳ را از صبح روز دوشنبه (سوم اردیبهشت) از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org دریافت کنند. 

وی با بیان اینکه داوطلبین تا پایان روز چهارشنبه (پنجم اردیبهشت) فرصت دارند تا کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند، افزود: د اوطلبین در صورت مشاهده هرگونه اشکال و ایراد مانند عدم تطابق عکس و یا مشخصات در کارت ورود به جلسه می‌توانند به باجه رفع نقص واقع در سازمان مرکزی دانشگاه رازی (باغ ابریشم) مراجعه کنند .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.