اعزام اولین گروه از زائرین کرمانشاه به عمره مفرده، پس از ۹ سال وقفه

مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه از اعزام اولین گروه از زائرین کرمانشاه به عمره مفرده، پس از ۹ سال وقفه خبر داد.

سعید کریمی خو با اشاره به از سرگیری اعزام زائرین عمره مفرده، گفت : خوشبختانه صبح امروز (سوم اردیبهشت) پس از ۹ سال وقفه، اولین گروه از زائرین ایرانی عازم عمره مفرده شدند که یک کاروان آن از استان کرمانشاه بود. 

وی افزود: برای اعزام‌های عمره مفرده در ماه شوال از استان کرمانشاه دو کاروان - یک کاروان ۸۵ نفره شیعه و یک کاروان ۸۵ نفره اهل سنت - در نظر گرفته شده که کاروان شیعه صبح امروز (دوشنبه) از طریق فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) تهران عازم سرزمین وحی شدند و زمان اعزام کاروان اهل سنت نیز یازدهم اردیبهشت خواهد بود. 

مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه مدت سفر حج عمره را ۱۰ روز اعلام کرد و گفت: اعزام‌های عمره مفرده تا پایان ماه شوال ادامه خواهد داشت و پس از آن اعزام‌های حج تمتع آغاز می‌شود. 

وی تاکید کرد: اواخر سال گذشته حدود ۵۳۶ زائر - در قالب پنج کاروان - از کرمانشاه برای عمره مفرده ثبت نام کردند که متاسفانه به دلیل طولانی شدن زمان صدور مجوزها، اعزام‌ها لغو شد و اوایل سال جدید با صدور مجوز از سوی عربستان، برای ماه شوال ظرفیت دو کاروان به استان داده شد که ما نیز اولویت اعزام را به زائرینی دادیم که زودتر از سایرین وجه اعزام را واریز کرده بودند. 

کریمی خو خاطرنشان کرد: در صورتی که پس از ماه محرم و صفر اعزام‌های عمره مفرده از سر گرفته شود، اولویت‌های بعدی برای اعزام‌ها را از میان زائرینی خواهیم داشت که اواخر سال گذشته ثبت نام کرده‌اند. 

اولین گروه زائرین عمره مفرده از کشورمان دو کاروان از استان‌های کرمانشاه و کردستان بودند که پس از نماز صبح امروز (دوشنبه) از فرودگاه امام خمینی (ره) تهران به مقصد شهر جده عربستان پرواز کردند .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار