آشنایی دانش آموزان روستایی با شیوه صحیح تردد در بروجن

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بروجن گفت: دانش آموزان روستایی حاشیه راه‌های این شهرستان با شیوه ایمن و صحیح تردد آشنا شدند.

عادل تقی زاده اظهار داشت: طرح آموزشی کاربران آسیب‌پذیر راه‌ها ویژه مدارس روستایی حاشیه راه‌ها در شهرستان بروجن برگزار شد.

وی افزود: با توجه به اوج گیری ورود گردشگران و مسافران و آغاز سفر‌های تابستانی که منجر به افزایش حجم تردد خودرو‌ها می‌شود، این طرح در مدرسه روستای نصیرآباد و مدرسه روستای دوراهان با حضور اداره ایمنی و ترافیک و پلیس راه شهرستان برگزار شد.

تقی زاده اضافه کرد: طرح آموزشی کاربران آسیب‌پذیر راه‌ها، برای افزایش ضریب ایمنی و تردد دانش‌آموزان، آموزش و آگاه‌سازی نسبت به مقررات ایمنی عبور و مرور در راه مدرسه، خیابان و جاده‌ها و نهادینه کردن فرهنگ ایمنی و ترافیکی، در مدارس روستایی اجرا شد.


بیشتر بخوانید


وی با بیان اینکه در این طرح دانش آموزان با شیوه ایمن و صحیح رفت‌وآمد آشنا شدند، گفت: دانش‌آموزان آسیب‌پذیرترین قشر در بین عابران پیاده محسوب می‌شوند؛ بنابراین ارتقای ایمنی تردد آنها و فرهنگ ترافیک و همچنین جلوگیری از وقوع سوانح رانندگی از مهم‌ترین اهداف ایمن‌سازی مدارس روستایی است.

تقی زاده ادامه داد: در این دوره آموزشی نیز به دانش آموزان بسته‌های ایمنی از قبیل کیف؛ کوله پشتی و لوازم التحریر اهدا شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار