کاشت ۲۵۰۰۰۰ شاخه گل لاله در باغ ایرانی

مدیر عامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران از کاشت ۲۵۰ هزار شاخه گل لاله در ۳۷ رنگ مختلف در باغ ایرانی خبر داد.

علی محمد مختاری مدیر عامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران، در حاشیه بازدید خبرنگاران از بوستا باغ ایرانی گفت: چندین سال است که تلاش کرده‌ایم طرح‌هایی که برای بوستان‌های شهر تهران اجرایی می‌کنیم برگرفته از معماری ایرانی ـ اسلامی باشد. بر همین اساس حدود ۹ بوستان با این طراحی در شهر تهران اجرا و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

مختاری افزود: از جمله بوستان‌هایی که در تهران با معماری ایرانی ـ اسلامی اجرایی شده است می‌توان به بوستان ملک در منطقه یک، بوستان دامپزشکی در منطقه ۱۱، باغ سلیمانیه در منطقه ۱۴ و بوستان باغ ایرانی اشاره کرد.

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران ادامه داد: در دوران قدیم نیز در کشور ما در ابنیه مختلف همچون مساجد از این معماری استفاده می‌شده و طرح‌های زیبایی اجرایی شده است. قطعا پس از این نیز در اجرای بوستان‌ها از این طراحی استفاده خواهد شد.

وی در خصوص کاشت لاله‌ها در بوستان باغ ایرانی نیز گفت: هر سال در این بوستان در طرحی به نام باغ لاله‌ها کاشت رنگ‌های مختلف این لاله‌ها انجام می‌شود که در سال گذشته هفده رنگ و امسال ۳۷ رنگ از لاله‌ها در این بوستان کاشته شده و در مجموع ۲۵۰ هزار شاخه لاله کاشته شده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این در ۵۰ میدان شهر تهران نیز لاله‌ها کاشته شده است و مردم هم از این طرح استقبال کرده‌اند. به شکلی که از همه نقاط استان تهران و حتی از شهرستان‌ها بویژه در ایام نوروز از این بوستان و لاله‌های کاشته شده بازدید کرده‌اند.

مدیر عامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به اینکه حدود دو ماه این لاله‌ها در این بوستان ماندگاری دارند افزود: اگر هوا گرم شود این لاله‌ها خزان می‌کنند و مجددا از پیاز آنها برای سال‌های بعد استفاده خواهد شد.

مختاری در تشریح توسعه فضای سبز و افزایش و گسترش فضای سبز در شهر تهران تصریح کرد: برابر دستور شهردار تهران در مناطق کم برخوردار در حوزه فضای سبز همچون مناطق ۷، ۱۰، ۱۱، ۱۷ و ۱۹ با هدف افزایش سرانه فضای سبز با توجه به وجود بافت فشرده مسکونی از حساب مخصوص اخذ عوارض حفظ و گسترش فضای سبز و قطع درختان در جهت تملک و احداث بوستان‌ها اقدام خواهد شد.

وی ادامه داد: ۶۰۰ میلیارد تومان در سال گذشته برای تملک لکه‌های مشجع هزینه شد که برای احداث بوستان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و این بوستان‌ها به‌زودی پس از طراحی مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت و به این ترتیب توزیع عادلانه فضای سبز در شهر تهران محقق خواهد شد.

برچسب ها: پارک ، تهران
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار