وضعیت پارکینگ‌های کرمانشاه صدای فرماندار را درآورد

فرماندار کرمانشاه با انتقاد از وضعیت پارکینگ‌های کرمانشاه، گفت : پارکینگ‌های کرمانشاه باید ساماندهی و تعیین تکلیف شوند.

محمدرضا آمویی، فرماندار کرمانشاه در جلسه‌ای که به منظور بررسی وضعیت پارکینگ‌های شهر کرمانشاه در فرمانداری برگزار شد، با بیان اینکه فعالیت پارکینگ‌ها در شهر کرمانشاه صدای مردم را درآورده، گفت : پارکینگ‌های کرمانشاه هر چه سریعتر باید ساماندهی و تعیین تکلیف شوند.

آمویی افزود: باید تعداد پارکینگ‌های شهر کرمانشاه به تفکیک پارکینگ‌های مجوزدار و بدون مجوز به همراه ظرفیت آنها مشخص باشد.

فرماندار کرمانشاه اضافه کرد: علاوه بر این باید وضعیت قیمت‌گذاری پارکینگ‌ها در شهر کرمانشاه کاملا مشخص و هزینه پارک خودرو در پارکینگ‌ها در معرض دید مردم قرار بگیرد.

آمویی با بیان اینکه طبق قانون پارکینگ‌ها باید زیر نظر اتحادیه فعالیت داشته باشند، گفت: پارکینگ‌ها حتما باید مجهز به دوربین مدار بسته باشند.

وی با بیان اینکه برخی از پارکینگ‌ها در ورودی خود اعلام کرده‌اند که هیچ مسئولیتی در صورت خسارت به خودرو، اعم از خسارت ناشی از تصادف یا سرقت ندارند، گفت: از نظر قانونی پارکینگ داران موظف به مراقبت از خودرو‌های پارک شده در فضای پارکینگ هستند، لذا پارکینگ داران حق ندارند از زیر بار تعهدات خود شانه خالی کنند.

وی ادامه داد: پارکینگ داران کرمانشاه باید ملزم به استفاده از تابلو‌های الکترونیک در ورودی خود برای اعلام ظرفیت خالی پارکینگ به مشتریان شوند.

آمویی با اشاره به تخلفات برخی از افراد مبنی بر تبدیل خیابان با پارکینگ در سطح شهر کرمانشاه، گفت: باید با این نوع تخلفات برخورد جدی بشود.

فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه خواستار پشتیبانی قضایی برای ساماندهی وضعیت پارکینگ‌های شهر کرمانشاه هستیم، گفت: باید برخورد لازم با متخلفین صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه در برخی نقاط شهر کرمانشاه و به طور خاص در محدوده بافت مرکزی شهر با کمبود پارکینگ مواجه هستیم، گفت: نیاز است با احداث پارکینگ‌های طبقاتی در جهت رفع کمبود پارکینگ در شهر اقدام شود.

آمویی افزود: علاوه بر این می‌توانیم با در نظر گرفتن استانداردها، از برخی ساختمان‌های موجود که ظرفیت دارند، به عنوان پارکینگ برای رفع کمبود‌ها استفاده کنیم.

محمدهادی ارباب رییس اتحادیه شرکت‌های خدماتی کرمانشاه که پارکینگ‌ها زیر مجموعه این اتحادیه هستند از ساماندهی پارکینگ‌ها به عنوان یکی از دغدغه‌های جدی کرمانشاه یاد کرد و افزود: هم اکنون در برخی نقاط شهر کرمانشاه تجمع پارکینگ‌ها را داشته و در برخی دیگر از نقاط با کمبود پارکینگ مواجه هستیم، لذا پارکینگ‌های کرمانشاه ساماندهی لازم دارند.

وی با بیان اینکه شهر کرمانشاه ۱۰۲ پارکینگ دارای پروانه کسب و ۵۸ پارکینگ فاقد پروانه کسب دارد، گفت: در پی ساماندهی پارکینگ‌های فاقد مجوز هستیم و در عین حال نظارت بیشتر بر کار پارکینگ‌های مجوز دار را در برنامه داریم.

وی با بیان اینکه ۲۵ پارکینگ از پارکینگ‌های فاقد مجوز کرمانشاه به ادارات دولتی اختصاص دارد، خواستار تعیین تکلیف این پارکینگ‌ها در یک بازه زمانی دو هفته‌ای شد. 

وی با بیان اینکه نرخ گذاری پارکینگ‌ها به صورت سالانه انجام می‌شود، گفت: معمولا در چند ماه نخست بعد از نرخ گذاری، پارکینگ داران نرخ‌ها را رعایت می‌کنند، اما بعد از آن اقدام به دریافت وجوه بیشتری از مردم می‌کنند که باید بر کار آنها بیشتر نظارت کنیم.

وی اشاره‌ای هم به هزینه پارک خودرو در پارکینگ‌های شهر کرمانشاه داشت گفت: بر اساس آخرین نرخ گذاری که مربوط به سال گذشته است، هزینه پارک خودرو سواری در پارکینگ‌های روباز غیرطبقاتی در شهر کرمانشاه، از لحظه ورود تا سه ساعت اول ۱۵ هزار تومان است و این نرخ برای ۱۲ و ۲۴ ساعت پارک خودرو به ترتیب ۱۷ و ۲۰ هزار تومان است.

وی افزود: هزینه پارک خودرو در پارکینگ‌های مسقف و طبقاتی نیز برای سه ساعت اول ۱۷ هزار تومان است که این نرخ برای ۱۲ و ۲۴ ساعت به ترتیب ۲۰ و ۲۵ هزار تومان است .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار