مسعود ده‌نمکی: حاجی گرینوف‌ها جزو مخالفان سر سختم هستند + فیلم

کارگردان فیلم «اخراجی‌ها» گفت: حاجی گرینوف‌ها از مخالفان سر سختم هستند. بله، با آدم‌های مذهبی‌نما مشکل دارم! آنها شعارشان با عملشان نمی‌خواند.

مسعود ده‌نمکی، کارگردان سینما و تلویزیون در برنامه «برمودا» شبکه نسیم در پاسخ به سوال کامران نجف‌زاده مبنی بر اینکه الان شما مجید سوزوکی هستید یا حاجی گرینوف؟ گفت: حاجی گرینوف‌ها از مخالفان سر سختم هستند. بله، با آدم‌های مذهبی‌نما مشکل دارم! آنها شعارشان با عملشان نمی‌خواند. وقتی هم در حاکمیت قرار می‌گیرند، تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر می‌شوند. بیشتر این آدم‌ها اینطور صادقه فکر می‌کنند، که صحیح نیست و دین اینگونه نیست. حاجی گرینوف‌ها تظاهر به دین‌داری می‌کنند. حضرت علی (ع) می‌فرماید: مردم به حاکمان خود بیشتر شبیه هستند، تا به پدرانشان. ما آنچه را که در جامعه می‌بینیم و نقد می‌کنیم، برآیند عملکرد حاجی گرینوف‌هاست. 

ده‌نمکی در پاسخ به این سوال که شایعه‌ای درباره خودتان شنیدید، که آزارتان بدهد؟ گفت: زیاد. همینکه شما می‌پرسید من میلیاردر هستم، شایعه است. در عالم سیاست می‌آیی، هر روز شایعه است. گاهی شایعه همان کاری را می‌کند، که معاویه با حضرت علی (ع) می‌کرد. بعضی مواقع شایعه صبر آدم را لبریز می‌کند. زمانی که روزنامه‌نگار بودم، یک حدیث از حضرت علی (ع) شنیدم، که فاصله بین حق و باطل چهار انگشت بین شنیدن و دیدن است. یک لحظه دقت کردم و دیدم ما بیشتر خبر‌هایی که می‌نوشتیم، می‌گفتیم شنیده می‌شود. دیدم هیچ حجتی برای این نوع روزنامه‌نگاری ندارم. روشم را از خبری به سمت تحلیلی بردم.

نجف‌زاده

کارگردان سریال «رستگاری» در پاسخ به این سوال که مسعود ده‌نمکی وسط میدان مین است؟ یا از میدان مین عبور کرده؟ توضیح داد: تا زمانی که عمرمان تمام نشود، وسط میدان مین هستیم. 

ده‌نمکی

وی درباره علت کمتر دیده شدن و کمتر مصاحبه کردنش گفت: احساس می‌کنم عافیت در گمنامی است و نه شهرت. من از یک جایی به بعد آب خوردنم هم ژورنالیستی شده بود و تیتر رسانه‌ها می‌شد. احساس کردم این نوع شهرت آسیب‌زننده است. اگر آدم حرفی داشته باشد، وسط جنجال گم می‌شود. بعضی مواقع آدم‌ها دنبال جنجال می‌دوند و گاهی جنجال دنبال آدم‌هاست. من برای اینکه حاشیه‌ها کم شود، دیگر مصاحبه نکردم. 

ده‌نمکی در پاسخ به انتقاداتی که به کارهایش می‌شود، گفت: من هیچ وقت منتظر شنیدن تعریف نبودم. گاهی یک نفر واقعاً نقد می‌کند. گاهی هم می‌بینی می‌فهمند کارت خوب است، اما باز تخریبت می‌کنند. بعد‌ها حدیثی شنیدم که مومن همیشه در معرض آزار است؛ یعنی هم از طرف شیطان و دشمن هم از طرف مومن. البته اگر مومن محسوب شویم. 

کارگردان فیلم «اخراجی‌ها» در پاسخ به سوال کامران نجف‌زاده مبنی بر اینکه الان منتقدان شما یا شیطان هستند، یا دشمن؟ توضیح داد: خیر، منظورم آدم‌هایی است که هر کاری که می‌کنی، مورد حسد واقع می‌شوی. چرا آدم‌ها وجه مثبت کار را نمی‌بینند؟ حضرت موسی (ع) به خدا فرمود: خدا کاری بکن، که کسی پشت سرم حرف نزند. خدا فرمود موسی من برای خودم اینکار را نکردم، می‌خواهی برای تو اینکار را کنم؟

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۲ ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
اخراجی ها رو ساخت .و بعد از آن گند زد به سرمایه ملت با فیلمهای بی خودش.بگو آخه سینما و تلویزیون ترکیه تو را به عنوان سیاهی لشکر هم قبول دارد؟ میگی به من پیشنهاد فیلم سازی دادند.
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
Mohieddin
۰۸:۵۱ ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
بزرگترین مشکل فرهنگی ایران طی ۴۵ سال گذشته همواره در بتصویر کشیدن واقعت های شگفت انگیز و الهی دفاع مقدس نزد اصحاب اهل هنر سینمای ایران بوده و هست ، اگر از شهید والامقام سید اهل قلم شهید آوینی بزرگ عبور کنیم ،تنها چند نفری محدود موفق شدند تا اندازه ایی به عظمت و شکوه آنچه در هشت سال دفاع مقدس بر ایران اسلامی و رزمندگان دلیر آن گذشت روی پرده سینما بیاورند، در این میان آقای ده نمکی اما خود یک تنه از صد دشمن بدتر تمامی واقعیت های دفاع مقدس را به تمسخر گرفت و افکار عمومی را خصوصا جوانان را منحرف کرد. این رسم دنیاست که هر ز گاهی لات ها و چاقو کشان نیز صاحب پستی و مقامی و قلمی و قدمی و دوربینی می شوند و واقعیت های شیرین تاریخ را وارونه جلوه می دهند .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۴۴ ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
این شخص فیلماش هیچ محتوایی نداره واقعا دلیل حمایت ازش نمیفهمم تمام فیلماش سخیف مبتذل و ابکی و کارگردان و نویسنده ی درجه سه هست فیلم اخراجی ها توهین ب ایران مدافعان و شهیدان و غرور ملی ما بود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۲۷ ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
ماشالا آب و هوای نیویورک به نجف زاده ساخته 30 جال جوون تر شده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۲۵ ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
داداش شما خودت عضو فعال یه گروه حاجی گرینوفی بودی دهه هفتاد یادت رفته؟!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۴۱ ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
معلومه هنوز نفهمیدی حاجی گرینوف چه طیفی هست
آخرین اخبار