رهبر انقلاب:

از زحمات جامعه کارگری صمیمانه متشکرم/ حال کارگر خوب شود حال کشور خوب می‌شود

رهبر انقلاب فرمودند: امنیت شغلی یکی از مهم‌ترین نیاز‌های جامعه کارگری است.

در دومین ماه از سال «جهش تولید با مشارکت مردم» و به مناسبت هفته کار و کارگر، جمعی از کارگران سراسر کشور صبح امروز (چهارشنبه) با حضور در حسینیه امام خمینی (ره) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

رهبر انقلاب در این دیدار فرمودند: رکن جهش تولید کارگر است؛ با جهش تولید کشور و آحاد مردم ثروتمند می‌شوند و جیب و دست کارگر پر می‌شود.

ملت ایران استحکام خود را باید در کار و عمل نشان دهد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: تبیین زمینه‌های حضور و مشارکت مردم در تولید وظیفه مهم مسئولین است. ملت ایران استحکام خود را باید در کار و عمل و اتحاد ملی نشان دهد.

رهبر انقلاب افزودند: هدف از تحریم در تنگنا گذاشتن نظام جمهوری اسلامی است تا از خطوط استعماری و استکباری آنها تبعیت کند.  معلوم است که نظام اسلامی، غیرت اسلامی و ملت بزرگ و با سابقه اسلامی محال است که تسلیم چنین زورگویی شود.

ایشان گفتند: یک ملت زنده از دشمنی دشمن هم برای خود فرصت درست می‌کند. نمونه بارز آن در بخش تسلیحات است. در بخش‌های دیگر هم از دل فشارها پیشرفتهای بزرگی به دست آمده است.

رهبر انقلاب فرمودند: تحریم‌ها ملت ایران را از پا در نمی‌آورد، چون دل به کمک خارج از مرز‌ها نبسته است. این روحیه را باید تقویت کرد.

امنیت شغلی اطمینان کارگر به آینده شغلی خود است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اینکه امنیت شغلی اطمینان کارگر به آینده شغلی خود است، افزودند:  امنیت شغلی از وظایف مسئولین است. در دوره‌ای مبتلا به تعطیلی کارخانه‌های بزرگ شدیم، به همت مسئولین در این یکی دوساله خیلی از کارگاههای تعطیل شده راه افتاد و این کار باید ادامه پیدا کند.

رهبر انقلاب اظهار کردند: خیلی از این جهت خرسندم بنده که این هفته‌ی کارگری وجود دارد که ما بتوانیم در این هفته با جمع کارگران مواجه بشویم، یک تشکر زبانی اقلاً بکنیم.

ایشان فرمودند: تشکر زبانی البته کافی نیست. لکن لازم است. بنده صمیمانه تشکر میکنم از زحمات کارگرانمان، از نجابت کارگران، از همت کارگران و از ان‌شاءالله پیشرفت جامعه‌ی کارگری. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بیان کردند: کشورهای مختلف، ملتها، فرهنگهای مختلف، همه روز کارگر دارند. لکن نکته اینجاست که نگاه دنیای مادی به کارگر با نگاه اسلام به کارگر متفاوت است.

ایشان گفتند: نگاه دنیای مادی به کارگر، نگاه ابزاری است، مثل پیچ و مهره، مثل خود ماشین. اسلام این جور نیست. اسلام نگاهش به کارگر و ارزشی که برای کارگر قائل است، ناشی است از ارزشی که برای کار قائل است. عمل، عمل. اسلام برای عمل ارزش ذاتی قائل است.

 اگر مردم وارد میدان اقتصاد بشوند تولید جهش پیدا می‌کند

رهبر انقلاب اظهار کردند: ما در شعار سال این چندساله، روی نقطه‌های حساس اقتصادی تکیه کردیم. امسال هم گفتیم جهش تولید، نه افزایش تولید، جهش! جهش چه جوری حاصل میشود؟ با مشارکت مردم. بنده عقیده‌ی راسخ دارم، نظر کارشناسان ما هم همه همین است، اگر که مردم وارد میدان اقتصاد بشوند، وارد میدان تولید بخصوص اگر بشوند، تولید جهش پیدا میکند. 

ایشان فرمودند: تولید که جهش پیدا کرد، کشور ثروتمند میشود، آحاد مردم ثروتمند میشوند، کارگر جیبش پر میشود، دست کارگر پر میشود، اشتغال افزایش پیدا میکند، بیکاری کم میشود و مشکلات فراوان کارگری و اقتصادی در کشور از بین میرود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: یک کارگر ماهر و با روحیه و پرانگیزه نقشش در جهش تولید غیرقابل انکار است. کارگر و کارآفرین دو همکارند در خط مقدّم نبرد اقتصادی؛ امروز ما دچار یک نبرد اقتصادی هستیم دیگر، جنگ اقتصادی است. این جنگ هم مثل جنگ هشت ساله‌ی اول انقلاب جنگ تحمیلی است.

رهبر انقلاب گفتند: آمریکا یک جور، کشور‌های همراه آمریکا یک جور، دارند با ایران اسلامی و جمهوری اسلامی درواقع می‌جنگند. در این جنگ اقتصادی که ما داریم خط مقدّم و جبهه‌ی جلویی خط متعلّق به کارگر و کارآفرین است. 

بهبود حال جامعه کارگری تأثیر بزرگی در بهبود حال کل جامعه دارد 

ایشان اظهار کردند: بهبود حال جامعه‌ِی کارگری تأثیر بزرگی در بهبود حال کل جامعه دارد. ما آنطور که حالا به من گزارش کردند در حدود ۱۴ میلیون کارگر داریم که اگر با خانواده‌هایشان حساب کنیم بیش از ۴۰میلیون، چهل و چند میلیون انسان میشوند. خب چهل و چند میلیون یعنی نصف جمعیت کشور. اگر تلاشی انجام بگیرد، کاری انجام بگیرد که حال جامعه‌ی کارگری خوب بشود این معنایش این است که حال نصف جامعه‌ی کشور خوب شده.

رهبر انقلاب تاکید کردند: یکی از مهم‌ترین نیاز‌های جامعه‌ی کارگری مسئله‌ی امنیت شغلی است. این کارگری که حالا با قناعت با نجابت مشغول کارش است لااقل بداند که آینده‌ی شغلی‌اش تضمین شده است. مشکلی برایش پیش نمی‌آید.

حضرت آیت الله خامنه‌ای گفتند: یک نکته‌ی دیگر مسئله‌ی بیمه‌هاست. سیاست‌های کلّی تأمین اجتماعی که شامل کارگر و غیرکارگر میشوند اینها مدت‌ها پیش ابلاغ شده منتها تا حالا کار‌هایی که باید انجام بگیرد درست کامل انجام نشده.

کار کارگران موجب آبادی و سرافرازی و قدرتمند شدن کشور است

رهبر انقلاب افزودند: من توصیه‌ی جدی‌ام به جامعه‌ی کارگری این است؛ شما بدانید دارید ارزش‌آفرینی میکنید. مسئله فقط این نیست که کار میکنیم، نان حلال سر سفره میبریم، این هست البته، اما فقط این نیست. شما کار که میکنید، دارید کشور را آباد میکنید. کار شما موجب آبادی کشور است. کشور که آباد شد، آبرو و سرافرازی به وجود می‌آید. کشور قدرتمند میشود.

ایشان گفتند: دوم اینکه کار را امانت بدانید. این وظیفه‌ای که به شما سپرده شده، این امانتی است دست شما. سوم اینکه کار را محکم انجام بدهید، متقن انجام بدهید. 

اعتبارات بانکی به سمت تولید هدایت شود

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بیان کردند: یک نکته در مورد مسئله‌ی مشارکت مردم در تولید. خب، ما گفتیم جهش تولید با مشارکت مردم. حالا یک نفری فرض کنید که مایل است در جهش تولید شرکت کند، چطوری شرکت کند؟ چه کسی باید به او یاد بدهد؟

ایشان گفتند: یکی از وظایف مهم مسئولین این است که بنشینند زمینه‌های حضور مردم و مشارکت مردم در تولید را، در کار تولیدی را تبیین کنند و زمینه‌ها را آماده کنند. حالا یکی‌اش تعاون است. یکی‌اش کمک به کار‌های خانگی است. یکی کمک به کار‌های دستی است. یکی کمک به ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان است.

رهبر انقلاب فرمودند: البته صاحبنظران اقتصادی میتوانند راه‌های فراوان دیگری را ارائه بدهند که مشارکت مردم باشد. هم مشارکت در زمینه‌ی مسائل صنعتی، مسائل خانگی، صنایع دستی، مسئله‌ی کشاورزی، مسئله‌ی دامداری، در همه‌ی اینها مردم میتوانند مشارکت کنند. راهش باید به مردم نشان داده بشود. زمینه‌ی مشارکت مردم فراهم بشود، آسان سازی بشود. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بیان کردند: البته یک نکته‌ی دیگر هم هست که مربوط به دولت است. اعتبارات بانکی هم هدایت بشود به سمت تولید. امروز البته این جور نیست. باید بیشتر اعتبارات بانکی، تسهیلات بانکی به سمت تولید باید هدایت بشود که این را مسئولین بانکی باید بهش توجّه کنند. 

توقعات آمریکا تمامی ندارد، تبعیت محض می‌خواهند 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: وقتی راجع به مسائل اقتصادی صحبت میکنیم نمیتوانیم راجع به تحریم‌ها بی‌تفاوت باشیم. راجع به تحریم ما سالهاست مواجهیم با تحریم‌های شدید. تحریم‌هایی که خودِ تحریم‌کننده‌ها یعنی عمدتاً آمریکایی‌ها و بعضی از اروپایی‌ها به تبع آنها گفتند این تحریم‌هایی که نسبت به ایران انجام گرفته در تاریخ بی‌سابقه است.

ایشان گفتند: هدف از این تحریم‌ها چیست؟ آنها یک اهدافی را ذکر میکنند دروغ میگویند، هدف اینها نیست. بحث انرژی هسته‌ای را مطرح میکنند، بحث نمیدانم سلاح هسته‌ای را مطرح میکنند. بحث حقوق بشر را مطرح میکنند. اینها نیست مسئله. ما ایران را تحریم میکنیم به خاطر اینکه از تروریسم حمایت میکند، تروریسم کیست، مردم غزه. مردم غزه از نظر آن حضرات تروریستند. یک دولت خبیث جعلیِ غاصب بی‌رحمی در ظرف شش ماه نزدیک ۴۰ هزار آدم را که چند هزار نفرشان کودکند به قتل میرساند و قتل‌عام میکند او تروریست نیست، آن مردمی که زیر بمباران او هستند اینها تروریستند. پس این بهانه‌ها بهانه‌های دروغین است. هدف از تحریم این مسائل نیست. 

رهبر انقلاب ادامه دادند: هدف از تحریم، در تنگنا گذاشتن ایران اسلامی است؛ میخواهند نظام اسلامی جمهوری اسلامی ایران را با تحریم در تنگنا بگذارند که چه بشود؟ که از خطوط استعماری و استکباری آنها تبعیت کند، تسلیم خواسته‌های زورمدارانه و توقعات قدرت‌طلبانه‌ی آنها بشود، سیاستهایش را تابع سیاست‌های آنها بکند.

ایشان گفتند: حالا بعضی خیرخواهانه -نظرشان خیرخواهی است ان‌شاءاللّه- مدام توصیه میکنند که خب آقا با آمریکا مثلاً [کنار بیاییم]. یک چیزی میگویم گوش کنید توقعات آمریکا که تمامی ندارد. در زمینه‌های سیاسی، در زمینه‌های اقتصادی، در تدابیر کلی کشور آنها تبعیت محض میخواهند. میگویند اصلاً در مقابل ما تسلیم بشوید، همان وضعی که بعضی از دولت‌ها دارند که می‌بینید، میدانید ثروتشان در اختیار آنها، آبرویشان در دست آنها، سیاستشان به دنباله‌روی از آنها است، آنها این را میخواهند. خب معلوم است که نظام اسلامی، غیرت اسلامی، ملت بزرگ و با سابقه‌ی اسلامی محال است که تسلیم یک چنین زورگویی بشود. 

فاجعه‌ای که صهیونیست‌ها در غزه آفریدند به جایی نخواهد رسید

رهبر انقلاب گفتند: به جبهه‌ی مقاومت میگویند تروریسم. میگویند شما چرا از فلسطین حمایت میکنید؟ حالا امروز که همه‌ی دنیا دارند از فلسطین حمایت میکنند. در خیابان‌های کشور‌های اروپایی، در خیابان‌های واشینگتن و نیویورک مردم راه می‌افتند از فلسطین حمایت میکنند، شعار به نفع فلسطین میدهند. مخصوص ما که نیست حالا. میگویند از حزب‌الله چرا حمایت میکنید؟ یک موردی را نشان دادند که پرچم حزب‌الله را در یکی از خیابان‌های یکی از شهر‌های آمریکا بلند کردند، مردم دارند در دنیا حمایت میکنند از اینها. اینها مقاومت‌اند، اینها غیرت‌اند، اینها ضدظلم‌اند.

ایشان گفتند: فلسطینی دارد از خانه‌ی خودش دفاع میکند، خانه‌ای غصب شده، خانه‌ای که به زور از او گرفته شده، شهرک‌نشین صهیونیست به پشتیبانی پلیس خبیث رژیم صهیونیستی می‌آید باغ طرف را، مزرعه‌ی طرف را، خانه‌ی مسکونی طرف را با بولدوزر صاف میکند برای اینکه آنجا شهرک بسازد، فلسطینی دارد از خانه‌ی خودش دفاع میکند. او تروریست است؟ جبهه‌ی مقاومت تروریست است؟ تروریست آن کسی است که اینها را بمباران میکند. این فاجعه‌ای که اینها آفریدند، البته به جایی هم نرسیدند و به جایی هم نخواهند رسید.

امنیت شغلی از وظایف مسئولین است

تحریم‌ها ملت ایران را از پا در نمی‌آورد

 رکن جهش تولید کارگر است

 
 
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۵۹ ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
چرا اون پیام که گفت بودیم حقوق کارگر رو اضافه کنید حقوق مرخصی ب درد کارگر میخورره ثبت نکردین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۹ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
هزینه هاوکرایه تاکسی وبقیه چیزها گران شده ولی افزایش حقوق فروردین اعمال نشده لطفاً پیگیری نمایید مزایای کارگرهای شاغل درادارههای دولتی باید مانند کارمندان شود تا به عدالت نزدیک شویم
Iran (Islamic Republic of)
زینب
۲۲:۵۴ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
باسلام
آقا حال ما و بچه هامون اصلا خوب نیست ای کاش پیامم رو می دیدید با زندگی مستاجری که شرمنده معشیت بچه هام هستم به جز توکل به خدا کاری از دستم نمیاد لطفا به جامعه کارگری و مستاجر بیشتر رسیدگی کنید ?
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۸ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
اگر حقوق کارگر خوب شود حال کارگرخوب می شود و در ادامه حال کشور خوب خواهد شد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۷ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
کارگران و خانوادهاشون در چه کنم هستن
Iran (Islamic Republic of)
عیسی ساعد یک کارگر
۲۰:۴۴ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
آقای رییسی لطفاً به برخی وزرا سفارش کنید به مدیران ادارات از جمله برخی شهرداران رانتی دستور دهند لا اقل به فرمایشات حضرت آقا عمل کنند تا این همه تبعیض در شهرداری ها نباشد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۰۲ ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
اشتباه مثبت دادم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۷ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
کامنتها رو هم میخونید ؟ خبر دارید
یکی مثل من که نه سر پرست دارم نه خونه دارم نه ماشینی نه زمینی نه هیچی
سنم هم پنحاه و چهار ساله
سبد کالا هم بهم تعلق نمیگیره زیر پوشش هم نیستم
باز نشسته جایی هم نیستم
همسرم هم خدا بیامرز بیمه و چیزی نداشتن
ما پس چی بگیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۷ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
سلام آقا جان.کارگرای نساجی بروجرد ۴ ماهه نه حقوق داریم نه بیمه
Iran (Islamic Republic of)
کارگر
۲۰:۱۴ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
باسلام چرا در مورد حقوق کارگران که دولت دستوری انجام میدهد صحبتی نفرمودند.بدون رفع مشکل معیشت کارگران همه فقط حرف است.حقوق کارگر زیر خط فقر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۱۲ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
فقط پول حال کارگر خوب میکنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۲۳ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
۲۵ساله مخابرات بصورت شرکتی هستم نه قرارداد خوبی و نه حقوق خوبی و نه افق آینده خوبی حال دل منو حدود ۳۰هزار همکارام اصلا خوب نیست چطور میشه ....
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۲۱ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
ما تقریباتو هر خانواده دو تا سه نفر کارگر کارمند داریم اگر قرار باشه هر کسی ۳۰تومن حقوق بگیره میشه ۹۰تومن در این حالت قدرت خرید خانوار می‌ره بالا تولید جوابگوی خرید نمیشه و باعث تورم میشه و در حالتی دیگه ما تو هر خونه ۳کارگر یا کارمند داریم هر کدوم ۱۵تومن بگیرن قدرت خرید خانواده پایین میمونه در نتیجه بعضی از شغلها و شرکتها به دلیل نداشتن فروش لازم مجبور به تعطیلی و تعدیل نیرو میشن در نتیجه نیروی بیکار زیاد میشه و این نیروی بیکار همچنان مصرف کنند و چون برای دولت هیچ درآمدی در پی ندارن باز هم باعث تورم میشه این داستان پس نتیجه میگیریم کار این کشور تمومه و ما رسماً وارد ابر تورم شدیم فعلا دولت داره با آخرین توان و آخرین نیم نفس‌ها کنترل می‌کنه ولی دیگه آخرشه تعداد بیکاران تعدیل و تعطیلی شرکتها تعداد بالای حقوق بیکاری بگیران و از همه مهمتر متعادل نبودن نیروی تولید کننده و مصرف کننده باعث شده کار اقتصاد تموم بشه و من منتظرم ببینم مثه سال قبل آیا تحلیلم درسته یا نه سال قبل گفتم امسال تو فروردین بالاترین تورم رو داریم الان بهتون قول میدم مهر ماه ابر تورم در ایران رسماً شکل میگیره و تمام میشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۱۷ ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۳
برادر یا خواهر عزیز شما پارتی دارید همه سر کار ۲۰ تا ۳۰ تومنی رفتید
ما خانواده ۶ نفره هستیم . ۴ تا پسر دوتامون سرکار ماهی ۶ تومن و دوتاهم کارگر ساختمونی که تو ماه چند روز بیشتر کار گیرشون نمیاد ( من با لیسانس پایین ترین مدرک رو دارم بینشون )
شما پارتی دارا و سهمیه دارا فک کردید شرایط همه مثل خودتونه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۱۳ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
با سلام در شهرستان شاهرود کارگر یک شرکت راه سازی هستم،از برج ۶ پارسال که طلب داریم و حقوق نمیدن،فرمانداری هم رفتیم دادگاه هم رفتیم ولی متاسفانه همشون سمت کارفرما و پیمانکار هستن،چون پول داره و قدرت داره،کاش کسی بود ک میتونست برا ما هم کاری کنه،
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۹ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
آقا دیپلمه هستم و ۲۰ سال است دنبال کار می‌گردم و هنوز یک کار نتوانسته‌ام پیدا کنم که اضافه‌کاری اجباری نداشته باشد، امکانات داشته باشند، ضامن و سفته و مدارک نخواهند و کار کردن را آسان کرده باشند و احترام کارگر هم حفظ شود.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۵ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
خط فقر 30 میلیون و حقوق کارگر 10 تومن.
حتما حال کارگر خوبه . سری به کارگرای بخش خصوصی تو شهرستان میزدید می دید که حتی این 10 تومن رو هم دریافت نمیکنند. ساعت کاریشون 12 ساعت در روزه
اضافه کاری ندارن
امنیت شغلی ندارن.
مزایایی مثل عیدی که دوبرابر پایه حقوق و حتی سنوات پایان سال رو هم دریافت نمیکنن
این حال خوب برای اطرافیان خودتونه نه کارگر واقعی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۳ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
چرا کارگر ایرانخودرو صف اول نشسته؟
Germany
ناشناس
۱۹:۲۰ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
کارگرای خودروسازها اکثرا نورچشمی های نمایندگان مجلسن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۳۳ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
رهبر محترم ..باحقوق ۱۱میلیونی و تورم ۹۰۰درصد حال کارگر خوب نمیشود ...هنوز افزایش حقوق اعمال نشده تورم ۵۰درصد افزایش یافت...پژو پارس۱۵۰میلیون گران شد..
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۴ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
تورم ربطی به حقوق کارگر نداره
اینقدر جریانات زاویه دار این حرف زدن شما هم تکرار میکنی
تورم چه ربطی به حقوق کارگر داره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۰۴ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
تایم زیاد کار در مقابل حقوق کم ،تضمین نبودن شغل ،اکثر کارگران قراردادی هستند امروز سر کار می روند و فردا شايد نه ، اجاره نشینی ،کارگری که ۱۰ الی ۱۵ سال سابقه کار دارد نباید اجاره نشین باشد ، وضعیت اسفناک بیمه ها ،
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۵۸ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
بعضی از پیمانکاران واقعا در حق کارگر ظلم میکنند کارگر شهرداری که فقط به خاطر بیمه کار می‌کنه که فردا وقتی پیر شد دست اش جلوی کسی درازنباشه بعضی کار فرما ها چند ماه از بیمه شونو رو نمی ریزند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۸ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
سخنان شما در حسینیه تمام شد و کارگران هم با مشکل 36 درصد نتیجه این سخنرانی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۴ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
در پرداختی ها حقوق باتوجه به شفافیت وعدالت اجتماعی و حداقل و حداکثر آن جهت کارکنان و کارگران وبازنشسته درنظر گرفته شود.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۲۳ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
ممنونم
Iran (Islamic Republic of)
پرستار شرکتی
۱۵:۰۶ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
افزایش فوق العاده خاص پرستاران با ضریب سه چیشد مصوبه ودستور حضرت عالی روهم مال روز پرستار دوسال قبل روهم ضمیمه اون هست. اما تاکنون نتوانسته اون رو اجرا کنند لطف کنید سریعتر اقدام فرمایند ممنون میشم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۴۳ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
فقط تصویب واجرا طرح ساماندهی کارکنان دولت.هزاران نفر از نیروهای شرکتی و پیمانکاری وخانوادهاشون چشم انتظار تصویب طرح هستند لطف کنند سریعتر اقدام فرمایند ممنون میشم.
Iran (Islamic Republic of)
شرکتی مظلوم
۱۴:۴۱ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
باسلام و درود خدمت شما طرح ساماندهی کارکنان دولت چیشد ؟؟ هزاران نفر از مردم چشم انتظار تصویب طرح ساماندهی کارکنان دولت هستند چرا اینقدر مخالفت میکنند! لطفاً سریعتر اقدام کنید ممنون میشم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۴ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
سه ماهه حقوق نگرفتیم،،، نیروهای شرکتی بیمارستان امام شهرستان بهشهر استان مازندران
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۸ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
سلام خسته نباشید ... بنده مغازه خدمات فنی دارم ۱۰ سال پروانه کسب دارم ... اما خدا شاهد هست خبری ازش ندیدم ..هر سال مالیات .عوارض پروانه کسب شهرداری .حق کمیسیون اصناف . کرایه مغازه .هزینه آب . برق . گاز . تلفن. هزینه رفت آمد .هزینه تهیه وسایل و ابزار مصرفی .دولت ما رو کمک کنه حتی ۱ روز بیمه درمانی و کاری ندارم ... الان هم تو این روزها برای گرفتن پول تمدید پروانه کسب ما رو تو منگه و فشار گذاشتن .... تو کشورهای پیشرفته واسه خدمات دولت یارانه و حقوق میزاره چون اگه نباشه باید رو به متخصصین خارجی بزارن و مملکت محتاج نیروی کار خارجی بشه....پیگیر باشید این هزینه ها رو کم کنند به خدا نون شب زن بچه هامون رو باید بدیم این ادارات و ظلم و حتی ۱ درصد سودی ندارند واسه ما قشر ضعیف
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۶ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
کارگران اگر ماهی دست کم ۲۵ میلیون حقوق بگیرند نباید شرمنده زن و بچه بشوند حالشون خوب هست حال نورق اقتصادی هم خوب میشود چونکه کارگران دلگرم میشوند کارشون درست محکم انجام میدهند دیگه کسی سراغ جنس خارجی نمی‌رود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۵ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
حقوق ۱۰ میلیون خرج زندگی ۱۵ میلیون تورم بالای ۶۰ درصد.حال کارگر خوب نیس و رو ب موت هست
Iran (Islamic Republic of)
امیر
۱۳:۵۳ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
با این همه تاکیدات رهبر معظم انقلاب متاسفانه بازهم حق و حقوق کارگر و کارمند نادیده گرفته میشه .جالب این است که هرساله حضرت اقا در دیدار با کارگران اشاره مستقیم به معیشت کارگران دارند ولی گوش مسئولین امر حاضر به شنیدن مشکلات کارگران و رفع مشکلاتشون نیست. متاسفانه امسال هم میزان افزایش حقوق کارگران و کارمندان را یکجوری اضافه کردند که به معنای واقعی فقط و فقط باید بگی حقوق بخور و نمیر.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۳ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
آقا جان از امنیت شغلی گذشته کارگر دیگر حقوق نمیگیرد برده داری راه انداخته‌اند هر سال حقوق کمتر از سال قبل میشود در خیلی از استان ها بخاطر حقوق کم دیگر کارگر پیدا نمی‌شود دولت گزارش غلط میدهد وظلم وظلم وظلم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۴ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
فقر تورم گرانی حل کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۳ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
حال کارگر زمانی خوبه که با حقوقش بتونه ازدواج کنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۱ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
آقا جان نه حال کارگر خوب است نه حال تحصیلکرده های بیکار نه حال زندگی زنان سرپرست خانوار
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۶ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
خدایی قیمت کرایه وسایل عمومی 30 تا 45 درصد افزایش پیدا کرده همه چی گرون شده از مسکن تا خودرو و نیازهای اولیه زندگی گوشت و مرغ هم گرون شده افزایش حقوق ها رو اعمال نکردن بعد واقعا مسئولی که یه همچین حقوقی رو واسه قشر جامعه در نظر میگیره خودش میتونه با این حقوق زندگی و زن و بچشو بچرخونه؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۱ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
خب چرا کاری نمی‌کنید حال کارگر خوب شه؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۰۵ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
قابل توجه دولت وشخص وزیر کار شورای عالی کار حال کارگران بد است .۳۵ درصد اضافه حقوق معادل آن مالیت از حقوق فروردین کسر شد .
Iran (Islamic Republic of)
ی
۱۲:۵۹ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
درخصوص حقوق کارگران و کارکنان بازنشسته برابر تورم مدنظر قرار گیرد
Iran (Islamic Republic of)
اسدی
۱۲:۵۵ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
با حقوق کم وتورم 100درصدی حال کارگر چطور خوب میشود ؟
Romania
ناشناس
۱۲:۵۲ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
حقوق کافی به کارگر دهید حال کارگر خوب میشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۵۰ ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
یا لااقل تورم را با حقوق کارگر افزایش دهید. همه چیز بالای 35 درصد گرون شده حقوق کارگر 20 درصد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۲ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
کارگران افراد زحمت کش جامعه هستند .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۱ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
کارگر چهدکداموکارگر کارگریدکه نمی تواند خانواده اش را تامین کند سیراز گرسنه خبر ندارد سوار از پیاده مسیولان ما مردم را با خودشان مقایسه میکنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۵ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
حقوق کارگران رو نسبت به تورم افزایش بدید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۲ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
اگر افزایش بدن اونوقت اونایی که بازنشست هم میشن حقوق درست می گیرن نمیشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۳۳ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
پول اجاره خانه ندارم
Netherlands (Kingdom of the)
ناشناس
۱۲:۳۱ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
من کارگر پمپ بنزینم نه بیمه رد میکنند برام حقوقم ۹ تومان هست به نظرتون با حقوق ۹ چیکار کنیم باید عملی از کارگر دفاع کنید کارگر با حقوق ناچیز بدرد نمیخوره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۰ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
کارگر ها هم درجه بندی دارن فک کنم
آخرین اخبار