جزئیات محکومیت آمریکا به دلیل مشارکت در تاسیس ساواک از زبان معاون حقوقی رئیس‌جمهور

جزئیات محکومیت آمریکا به دلیل مشارکت در تاسیس ساواک از زبان معاون حقوقی رئیس‌جمهور منتشر شد.

محمد دهقان معاون امور  حقوقی رئیس جمهور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره  جزئیات محکومیت آمریکا به دلیل مشارکت در تاسیس ساواک گفت: آمریکا محاکم دادگستری ما اقدام متقابلی درباره آمریکا انجام داده اند زیراآمریکا پیش از اقدام ما مصونیت کشور ما را به صورت غیر قانونی نقض کرد که مغایر تمام کنوانسیون های بین المللی است. چون آمریکا بر این امر اصرار داشت و مقامام ما را در محاک داخلی خود محکوم میکرد قانونی در گذشته در مجلس تصویب شد تا ما هم اقدام متقابلی را در این زمینه انجام دهیم لذا قوه قضائیه بر اساس قانون محاکمی را در داخل کشورمان تعیین کرد که تخلفات و اقداماتی که منجر به بروز جرایم شود را رسیدگی کند.

وی ادامه داد: بیش از صد میلیارد دلار آمریکا را محکوم کرده ایم و آنها نیز به همین مقدار ما را محکوم کرده اند که دو طرف باید در این زمینه بحث کنند. موضوعات متنوع است و بخشی از جنایات رژیم پهلوی نسبت به مردم با پشتیبانی آمریکا صورت گرفته است لذا شکایاتی در این زمینه صادر شده است. 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۱۰ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
عجب!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۲ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
ساواک مخفف سازمان اطلاعات و امنیت کشور است که هر حکومتی این سازمان را با این عنوان یا عناوین دیگر دارد که وظیفه اش مشخص است مانند حفاظت اطلاعات .
آخرین اخبار