کشاورزان همچنان چشم انتظار اعلام جایزه تحویل گندم

رئیس بنیاد ملی گندم کاران گفت: با توجه به شرایط مساعد بارش و پیش بینی ۱۲ میلیون تن خرید تضمینی گندم انتظار می رود که هرچه سریع تر جایزه تحویل اعلام شود.

عطااللّه هاشمی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون ۶۰۰ هزارتن گندم از کشاوزان خریداری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۰ هزارتن رشد داشته است.

به گفته او، بنابر پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش های نرمال در اردیبهشت برآورد می شود که میزان خرید تضمینی گندم با پرداخت به موقع مطالبات گندمکاران و اعلام جایزه تحویل به ۱۲ میلیون تن برسد که نسبت به سال قبل ۱۴ درصد رشد خواهد داشت.

هاشمی ادامه داد: برآوردها حاکی از آن است که تولید گندم به بالای ۱۴ میلیون تن برسد که در صورت اعلام جایزه تحویل و جلوگیری از هدررفت تولید، خودکفایی به طور کامل تحقق می یابد.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران با بیان اینکه برداشت گندم در ۸ استان در حال انجام است، افزود: از مسئولان انتظار داریم که هرچه سریع تر جایزه تحویل را اعلام کند تا از هدررفت گندم‌تولیدی جلوگیری می کند.

او گفت: با توجه به شرایط مساعد بارندگی و تولید انتظار می رود که هرچه سریع تر جایزه گندم توسط رئیس جمهور اعلام شود و کماکان پیگیر این موضوع هستیم تا از واردات گندم بی نیاز شویم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
United States of America
سام
۲۰:۲۲ ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
گندمی که باید قیمتش کمتر از ۲۵ تومن نباشد تا گندمکار بتونه حد اقل معاش خانواده اش و کشت سال بعد رو انجام بده را به جائی کشونده اید که با التماس به دولت برای ۲ هزار تومن قصد دارید اندکی کشاورز را راضی کنید تا محصولش رو به دولت بفروشه و خوراک دام و به دلال ندهد. اینکه حمایت از تولید ملی نشد. این اسمش حالا بذار امروز هم بگذره تا ببینم فردا چطور میشه هست. اینجوری جهش تولید و خودکفایی در گندم محقق نمیشه. چرا یه عقل سلیم پیدا نمیشه بین شماها. واقعا آدم تعجب میکنه از اینهمه نالایق مدیران دولت
Iran (Islamic Republic of)
علی محرابی
۱۸:۵۶ ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
دولت محترم تو بحث کنترل تورم ناموفق بوده و تقریبا تولیدکنندگان رو رها کرده
آخرین اخبار