فروش بیش از ۵۵ هزار تن گوگرد در پالایشگاه گاز ایلام

رئیس امور قراردادهای شرکت پالایش گاز ایلام از فروش بیش از ۵۵ هزار تن گوگرد در طول سال ۱۴۰۲ در این پالایشگاه خبر داد و گفت: دستورالعمل جامع نرخ گذاری و عرضه گوگرد در سطح وزارت نفت تدوین و ابلاغ شده است.

رضا شیرخانی با اشاره به اینکه بیشترین خریداران گوگرد این پالایشگاه، واحدهای تولید اسید، کود و مجتمع های پتروشیمی هستند، اظهار کرد: گوگرد در صنایع مختلف همچون تولید اسید سولفوریک، صنعت ساخت مبلمان، تهیه کودها، تهیه قارچ کش ها و آفت کش ها، نگهداری مواد غذایی، داروسازی و سایر مصارف صنعتی مصرف داشته و کاربرد آن روز به روز بیشتر می شود.

وی به خلوص و کیفیت بالای گوگرد تولیدی در این پالایشگاه اشاره کرد و گفت: در سال گذشته با پیگیری های انجام شده و تشکیل جلسات متعدد کارشناسی در سطح وزارت نفت، دستورالعمل جامع نرخ گذاری و عرضه گوگرد تدوین و به کلیه تولید کنندگان اعم از شرکت های پالایش نفت و گاز دولتی و خصوصی محصول ابلاغ شده است.

رئیس امور قراردادهای شرکت پالایش گاز ایلام با بیان اینکه مطابق این دستورالعمل، تمامی تولیدکنندگان گوگرد مکلف به عرضه از طریق بورس کالا هستند، تصریح کرد: این امر منجر به شفاف سازی روند معامله و کشف قیمت به شیوه رقابت بین خریداران می شود، خوشبختانه از ۲ سال گذشته تاکنون در این شرکت، فروش محصولات تنها از طریق بورس کالا انجام می گردد.

شیرخانی با اشاره به اینکه گوگرد تولیدی این شرکت به واسطه فعالیت های صورت گرفته در حوزه بازاریابی و ارتقا جایگاه آن در بازارهای داخلی از سوی خریداران در رینگ داخلی بازار فیزیکی بورس کالا خریداری می شود، گفت: مهمترین برنامه واحد فروش شرکت، ارتقا جایگاه گوگرد تولیدی در سطح بازارهای داخلی است که به یقین باعث افزایش درآمد، ارزش افزوده بیشتر، شکوفایی منطقه و اشتغال زایی در صنعت حمل و نقل و گردش مالی قابل توجهی در استان ایلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در شرایط مساوی، مشتری‌ها محصولی را خریداری می‌کنند که کیفیت و کارایی بالاتری داشته باشند، افزود: استراتژی بخش فروش امور پیمان های پالایشگاه گاز ایلام بر روی بهبود مستمر، شناسایی مشتریان جدید و نیازهای آنها و در نهایت تعریف روش فروش و تسهیلات جذب مشتری متمرکز می‌شود.

رئیس امور قراردادهای شرکت پالایش گاز ایلام با بیان اینکه در آینده نزدیک شرکت بازرگانی گاز ایران، متولی فروش داخلی گوگرد تولیدی شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی گاز ایران به صورت متمرکز خواهد بود، اظهار داشت: با مجموعه اقدامات انجام شده در این پالایشگاه، درآمد فروش گوگرد سال جاری نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.