عرضه قارچ بالاتر از کیلویی ۱۰۰ هزارتومان گرانفروشی است

رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ گفت: ضعف در عرضه و پخش مویرگی منجر به فروش قارچ بالاتر از کیلویی ۱۰۰ هزارتومان در برخی مغازه‌ها شده که این امر کاملا گرانفروشی است.

مهدی رجبی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: قیمت کنونی هرکیلو قارچ سرمزرعه ۷۰ تا ۷۵ هزارتومان و خرده فروشی‌ها ۹۰ تا ۱۰۰ هزارتومان است.

او با بیان اینکه قیمت قارچ در بازار تغییری نداشته است، افزود: ضعف در عرضه و پخش مویرگی قارچ موجب شده تا بسیاری از افراد با سوءاستفاده از این فضا گرانفروشی کنند، درحالیکه فروش قارچ بالاتر از کیلویی ۱۰۰ هزارتومان گرانفروشی و تخلف محسوب می‌شود.

رجبی از آخرین وضعیت راه اندازی پایانه فروش قارچ در تهران خبر داد و گفت: در حال اخذ مجوز های لازم از شهرداری برای راه اندازی این پایانه هستیم.

رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ ادامه داد: این پایانه شبیه بازار میوه و تره بار خواهد بود، یعنی تمام فروشندگان محصولاتشان را در آنجا عرضه خواهند کرد و خریداران  با یک نرخ ثابت اقدام به خرید می‌کنند.

او ادامه داد: بنابر آمار سال گذشته ۲۱۰ هزارتن قارچ تولید شد و پیش بینی می‌شود با صدور مجوزهای جدید، میزان تولید تا پایان سال به ۲۲۵ هزارتن برسد.

رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ درباره آخرین وضعیت صادرات قارچ افزود: بنابر آمار روزانه ۲۰ تا ۴۰ تن قارچ صادر می شود که با گرم شدن هوا، میزان صادرات کاهش می‌یابد.

او گفت: با توجه به آنکه امکان تشخیص سمی بودن از غیرسمی بودن قارچ وجود ندارد، به افراد توصیه می‌شود که مردم از خرید قارچ باز در حاشیه رودخانه‌ها اجتناب کنند‌.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۵ ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
قارچ در اصفهان کیلویی ۷۰ هزار تومان است از فردا دیگه زیر ۱۰۰ نمیدن.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۰۱ ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
دوباره سال جدید شد و همه چیز رو به افزایش فروشگاه کورش بسته قارچ ۴۰۰ گرمی ۶۵هزارتومان با تخفیف بیرون از فروشگاه هم کیلوی ۱۴۵ هزارتومان جنوب فارس ...کلان از عید به بعد خود بخود اکثر اقلام و مایحتاج مردم غیر از تخم مرغ حدود ۲۰ تا ۵۰ درصد افزایش داشته
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۱۲ ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
قارچ باید دو برابر قیمت سبزی باشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۶ ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
خدا کنه این جماعت که به هم رحم نمی کنند صاعقه بیاد همه چی محو کنه
آخرین اخبار