ایران تئوری بازدارندگی اسرائیل را درهم کوبید

نماینده جنبش جهاد در ایران با بیان اینکه با عملیات "وعده صادق"، ایران تئوری بازدارندگی رژیم صهیونیستی را درهم کوبید، گفت: غربی‌ها باید بفهمند که رژیم صهیونیستی ظرفیت حمایت‌های همه‌جانبه ‌را ندارد.

ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی در پاسخ به سؤالی ‌درباره دستاوردهای ‌حمله موشکی ایران به اسرائیل در "وعده صادق" ‌اظهار داشت: ‌عملیات وعده صادق عملیاتی بسیار مهم و تاریخی بود که ایران برای نخستین بار برای تنبیه رژیم صهیونیستی در پی بمباران سفارت ایران در دمشق انجام داد.

اسرائیل با شکست مفتضحانه‌ای مواجه شد

وی با بیان اینکه با عملیات "وعده صادق"، ایران تئوری بازدارندگی رژیم صهیونیستی را درهم کوبید، افزود:‌ با انجام این عملیات ‌مرحله جدیدی از بازدارندگی‌ بین ایران و رژیم صهیونیستی ایجاد شد و نکته مهم ‌"عملیات وعده صادق" این بود که رژیم صهیونیستی ‌پس از ‌شهادت ‌چند‌ فرمانده جبهه مقاومت ‌جرئت حمله پیدا کرده بود که‌ با این عملیات ‌ایران جرئتش را از دست داد و با شکست مفتضحانه‌ای مواجه شد.

ابوشریف در تشریح دیگر دستاوردهای عملیات وعده صادق خاطرنشان کرد: ‌این عملیات ‌به غربی‌ها فهماند که رژیم صهیونیستی نمی‌تواند از خودش محافظت کند اما جمهوری اسلامی ایران به‌تنهایی در برابر رژیم صهیونیستی ایستاد و جواب تعرض به سفارت را این‌گونه با حمله موشکی داد.

اسرائیل ‌برای دفاع از خودش نیازمند حمایت تمام دنیاست

وی با ابراز اینکه ایران به دنیا نشان داد که رژیم صهیونیستی برای دفاع از خودش نیازمند حمایت تمام دنیاست، تصریح کرد: ‌‌ایران به‌تنهایی در برابر حامیان رژیم صهیونیستی و غربی‌ها ایستاده است و این عملیات دستاوردهای منفی ‌‌فراوانی برای ‌رژیم صهیونیستی در دنیا داشت و در مقابل ‌چهره و دستاوردهای فراوان و مثبتی برای ایران اسلامی در بر داشت.‌

نماینده جنبش جهاد اسلامی در ایران در ادامه به بازتاب این عملیات در فلسطین اشغالی اشاره کرد‌ و گفت: این عملیات در داخل فلسطین هم از لحاظ معنوی به‌روی مردم فلسطین بسیار تأثیرگذار بود و باعث وحدت بین مسلمانان شد و این عملیات باعث ایجاد وحدت بین امت اسلامی  در برابر حامیان رژیم صهیونیستی شد.

اسرائیل اکنون سربار کشورهای غربی شده است

ابوشریف با بیان اینکه در بعد نظامی "ایران، لبنان، یمن و عراق" عملاً متحد شده‌اند و در بعد افکار عمومی نیز در شبکه‌های اجتماعی محور مقاومت به  نماد ضدامپریالیستی در جهان تبدیل شده است، تأکید کرد:‌ این عملیات به غربی‌ها این پیام را فهماند که نباید به رژیم صهیونیستی که توان دفاع از خود را ندارد کمک و حمایت کنند چرا که این رژیم اکنون سربار کشورهای غربی شده است.

نماینده جنبش جهاد اسلامی در ایران با تأکید به اینکه بعد از این عملیات غربی‌ها باید بفهمند که رژیم صهیونیستی ظرفیت حمایت‌های همه‌جانبه ‌را ندارد، اضافه کرد: ‌این کشورها باید سیاست‌هایشان را نسبت به این رژیم تغییر دهند و دست از حمایت این رژیم بردارند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.