در هفته‌ای که گذشت صورت گرفت؛

ورود ۲۷۰ میلیارد تومان نقدینگی به صندوق‌های با درآمد ثابت

کارشناس بازار سرمایه گفت: صندوق‌های با درآمد ثابت در هفته کاری که گذشت دو روز شاهد ورود نقدینگی بودند.

کوروش آسایش کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در هفته کاری که گذشت صندوق‌های با درآمد ثابت شاهد ورود نقدینگی ۲۷۰ میلیارد تومانی بودند.

او افزود: در این هفته کاری چهار روزه صندوق‌های با درآمد ثابت یکشنبه و دوشنبه به ترتیب ۲۵۵ و ۹۱ میلیارد تومان نقدینگی از دست دادند و دو روز سه‌شنبه و چهارشنبه به ترتيب ۱۰۹ و ۵۰۷ میلیارد تومان ورود نقدینگی را شاهد بودند و در مجموع در این هفته کاری صندوق‌های با درآمد ثابت ۲۷۰ میلیارد تومان ورود نقدینگی را ثبت کردند.

گفتنی است، هفته کاری قبلی صندوق‌های با درآمد ثابت هر پنج روز شاهد ورود نقدینگی بودند به طوری که شنبه، یکشنبه، دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه به ترتیب ۸۴، ۵۳، ۱۸۶، ۴۱۹ و ۶۰۲ میلیارد تومان نقدینگی به این صندوق‌ها تزریق شد.

طبق مصوبات سازمان بورس، صندوق‌های با درآمد ثابت موظف هستند که حداقل ۷۵ درصد از دارایی خود را به اوراق بهادار با درآمد ثابت، گواهی سپرده بانکی و سپرده بانکی اختصاص دهند.

خبرنگار: کیمیا قلی‌پور 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۱۹ ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
و از این روزها باید منتظر اعلام زیان های کلان صندوق ها باشیم و دود شدن پول ها ، نه تضمین سود هست و نه تضمین نقدشوندگی ، و این روالی ست که برای تهی کردن چسب ها در حال طی شدن است
آخرین اخبار