مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عمرانی تهران گفت: ۶ میلیون تقاضای انباشته شده مسکن در کشور داریم که برای تکمیل آنها باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرد.

خشایار باقرپور مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عمرانی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه ۶ میلیون واحد تقاضای مسکن از سال‌های گذشته باقی مانده است، گفت: با توجه به افزایش تقاضای مسکن در سال‌های گذشته و ایجاد انباشت تقاضا در این بازار باید حداقل سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته شود.

وی افزود: برای ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی باید برنامه ریزی لازم صورت گیرد تا بتوانیم شاهد رونق و آرامش در این بازار باشیم.

باقر پور با بیان اینکه همزمان با ایجاد نوسانات اقتصادی در کشور و افزایش نرخ ارز و دلار به طور قطع قیمت مسکن هم افزایش می‌یابد، گفت: در سال‌های گذشته هزینه‌های افزایش تولید و قیمت مسکن فشرده سازی شده و همین امر باعث شده که تولید کننده دیگر نتواند هزینه‌های ساخت را بپردازد؛ در نتیجه در این بازه زمانی نیاز به حمایت از بخش خصوصی و همکاری بانک‌ها را داریم.

باقرپور اظهار کرد: با توجه به افزایش هزینه‌ها امکان تغییر و افزایش قیمت وجود دارد بنابراین خریداران مسکن باید هرچه سریعتر اقدام به خرید مسکن کنند چراکه در حال حاضر بهترین زمان برای خرید مسکن است.  

وی افزود: دولت باید با استفاده از ظرفیت‌های مردمی و مشارکت‌های بخش خصوصی بتواند زمینه را برای افزایش تولید مسکن فراهم کند چراکه با حضور و مشارکت‌های مردمی خود می‌تواند زمینه ساز ورود سرمایه گذاران به این بخش شود که نتیجه آن افزایش تولید مسکن و ایجاد آرامش در بازار مسکن خواهد بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۳۵ ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
وقتی دولت در هر کاری دخالت کند و بازار مسکن را محل درآمد زایی خودش قراربده دیگه سازنده ها دلیلی نداره خونه بسازن ،کارگرها و بناها و همه صنوف مرتبط با مسکن سازی هم برن تا دولت بزارشون سر کار.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۲۵ ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
ساخت و ساز جدید و جمعیت پذیری در شهرهای تهران، اصفهان، مشهد، قم، کرج، اراک، ارومیه، شیزاز و تبریز و تا شعاع 200 کیلومتری آین شهرها ، بحران ترافیک، آلودگی هوا و ناهنجاریهای اجتماعی این شهرها را به مرحله انفجار می رساند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۳۷ ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
مسکن بدون زمین متری 30 میلیون تمام میشه این یعنی تولید مسکن به دلیل عدم تقاضا بمرور زمان کاهشی شده در نتیجه قیمت ها افزایشی خواهد شد چون تولید کننده مسکن مثل تولید خودرو برای پیشگیری از زیان تولید نخواهد کرد اینها همه عواقب قیمت گذاری دستوری دولت در همه زمینه هاست
آخرین اخبار