معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان:

تایید انتخابات تا چند روز آینده انجام می‌شود/ در صورت لزوم تخلفات به قوه قضاییه گزارش می‌شود

صادقی‌مقدم گفت: پس از اینکه نتایج به‌طور کامل مشخص شود سعی می‌کنیم کار تایید انتخابات را در چند روز آینده انجام دهیم.

محمدحسن صادقی‌مقدم معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره دستورکار شورای نگهبان پس از پایان دور دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: پس از اتمام رای‌گیری شمارش آرا آغاز شد و نتیجه انتخابات پس از بررسی، تطبیق و عدم مغایرت در آمار وزارت کشور و شورای نگهبان گزارش شد.

وی اظهار کرد: شورای نگهبان با توجه به گزارشات واصله هریک از حوزه‌های انتخابیه در جلسه هیئت مرکزی انتخابات و شورای نگهبان آن را مورد بررسی و ان‌شالله مورد تایید قرار می‌دهد.

معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان درخصوص ارسال گزارشات مردمی درباره تخلفات از طریق سامانه مردم ناظر بیان کرد: همکاران من به صورت برخط در حال بررسی گزارشات هستند و چناچه نیاز باشد به مقامات قضایی گزارش می‌شود.

وی افزود: در این دوره ضابطین قضایی برابر قانون و با همکاری قوه قضاییه از میان ناظرین انتخاب شدند و این وظیفه را انجام می‌دهند و برابر قانون با تخلفات برخورد خواهد شد.

عضو حقوق‌دان شورای نگهبان تصریح کرد: با دقت همه مسائل مورد بررسی قرار می‌گیرد و انتظار داریم از مردم شریف چنانچه با تخلفی برخورد کردند گزارش کنند.

صادقی‌مقدم گفت: پس از اینکه نتایج به‌طور کامل مشخص شود ما سعی می‌کنیم کار تایید انتخابات را در چند روز آینده انجام دهیم و تا هفت خرداد که شروع مجلس جدید است همه نتایج معلوم شود.

خبرنگار محمد امیرحسینی

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار