خاطره رهبر انقلاب از کرایه کتاب و مطالعه یک‌شبه آن + فیلم

سال گذشته بخشی از خاطره حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از کرایه کتاب جزوه‌ای و مطالعه یک‌شبه در مستند غیررسمی منتشر شد.

مقام معظم رهبری بار‌ها بر لزوم افزایش سرانه مطالعه تأکید کرده‌اند و در سال‌های اخیر با معرفی آثار مفید و اشاره به ویژگی‌های برخی از عناوین موجود در بازار نشر، بار‌ها توجه مخاطبان و علاقه‌مندان به کتاب را به برخی از آثار جلب کرده و از سوی دیگر، در دیدار‌ها و مناسبت‌های مختلف تذکراتی راجع به حوزه کتاب و نشر داده‌اند.

انس و صمیمت رهبر انقلاب با کتاب که خود الگویی برای کتابخوانی هستند، از دوران کودکی و نوجوانی آغاز شد؛ زمانی که به‌گفته ایشان «دوره طلایی مطالعه» است.

ایشان در فرمایشات خود فرموده‌اند: من (در نوجوانی) خیلی کتاب نگاه می‌کردم، پدرم کتابخانه خوبی داشت و خیلی از کتاب‌ها هم برای من مورد استفاده بود، البته خود ما‌ها هم کتاب داشتیم و کتاب کرایه می‌کردیم. نزدیک منزل ما کتابفروشی کوچکی بود که کتاب کرایه می‌داد. من رمان که می‌خواندم، معمولاً از آنجا کرایه می‌کردم...، به کتابخانه آستان قدس هم مراجعه می‌کردم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین می‌فرمایند: آستان قدس هم در مشهد مقدس کتابخانه خیلی خوبی دارد. در دوره اوایل طلبگی، در همان سنین ۱۵ ـ ۱۶ سالگی، به آنجا مراجعه می‌کردم، گاهی روز‌ها به آنجا می‌رفتم و مشغول مطالعه می‌شدم. صدای اذان با بلندگو پخش می‌شد، اما به‌قدری غرق مطالعه بودم که صدای اذان را نمی‌شنیدم! بلندگو خیلی نزدیک بود و صدای اذان خیلی شدید داخل قرائت‌خانه می‌آمد، اما ظهر که می‌شد، بعد از مدتی می‌فهمیدیم ظهر شده است.

سال گذشته بخشی از خاطره رهبر انقلاب از کرایه کتاب جزوه‌ای و مطالعه یک‌شبه در مستند غیررسمی منتشر شد که در ادامه آمده است:

منبع: فارس

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.