بهره‌مندی ۸۰ هزار نفر از خدمات مستمر و غیرمستمر بهزیستی لرستان

مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: ۸۰ هزار نفر در استان از خدمات مستمر و غیرمستمر بهزیستی بهره‌مند هستند.

همایون عمودی‌زاده، اظهار کرد: ۵۴ هزار و ۸۰۰ نفر دارای معلولیت در لرستان تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند. همچنین ۹۰۰۰ زن سرپرست خانوار در استان تحت پوشش بهزیستی‌اند و از خدمات مستمر و غیرمستمر سازمان برخوردارند.

وی ادامه داد: بسیج و سپاه حضرت ابوالفضل (ع) تعاملات خوبی با بهزیستی داشته‌اند و دارند.

مدیرکل بهزیستی لرستان بیان کرد: یکی از برنامه‌های کاری و اساسی سازمان بهزیستی، توانمندسازی در راستای اشتغال و کارآفرینی جامعه هدف است که ابتدا نیازسنجی سپس مشاوره شغلی و بعد مهارت‌آموزی و تسهیلات قرض‌الحسنه بانک انجام می‌شود.

عمودی‌زاده اظهار کرد: بخش عظیمی از بیمه‌پردازی استان مربوط به بهزیستی است برای اینکه شغل‌های پایدار داشته باشیم کارفرمایانی که از گروه هدف تحت پوشش استفاده کنند، سهمیه بیمه آن‌ها پرداخت می‌شود.

وی گفت: یکی از گروه‌های هدف ضایعه نخاعی گردن هستند، چون در بخش اشتغال نمی‌توان آن‌ها را توانمند کرد و علاوه بر معلولیت، به پرستار هم نیاز دارند. ما از افراد خانواده آن‌ها به‌عنوان پرستار انتخاب و حق پرستاری برای آن‌ها برقرار و شغلی برای آنها ایجاد می‌کنیم.

مدیرکل بهزیستی لرستان ادامه داد: بیمه خویش‌فرمایی نیز برای آن‌ها پرداخت می‌شود تا از مزایایی بازنشستگی بهره‌مند شوند.

عمودی‌زاده افزود: قراردادی با کارفرمایانی که از جامعه هدف ما استفاده کنند، بسته می‌شود که با توجه به نوع معلولیت بین ۳۰ تا ۵۰ درصد حقوق حداقل قانون کار به آنها پرداخت می‌شود.

برچسب ها: بهزیستی ، لرستان
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.