سنددار شدن ۵۳ درصد از اراضی کشور

رئیس سازمان امور اراضی کشور، گفت: رفع تداخلات اراضی از اهداف مهم بوده و با تلاش انجام شده ۵۳ درصد اراضی سنددار شده‌اند.

رضا افلاطونی در جریان دور دوم سفر ریاست جمهور شامگاه پنجشنبه در نشست رفع تداخلات اراضی در شهرستان سوادکوه، اظهار داشت: قبل از فعالیت دولت سیزدهم ۱۱ درصد اراضی کشاورزی کشور رفع تداخل شده است و چهار درصد اراضی سنددار شده بودف، اما اکنون با تلاش دولت ۷۵ درصد رفع تداخلات انجام شد و ۵۳ درصد اراضی سنددار شد.

وی افزود: رفع تداخلات و سنددارشدن زمین‌های کشاورزی نشانه همت دولت سیزدهم در رفع موانع است و در ۲ سال اخیر برای رفع تداخلات و سنددارکردن زمین‌های کشاورزی پیشرفت داشتیم که سبب رضایتمندی مردم شده است.

رئیس سازمان امور اراضی کشور ادامه داد: حمایت دولت سیزدهم از رفع تداخل اراضی سبب رونق تولید و ایجاد امنیت غذایی و توسعه پایدار کشاورزی است.

افلاطونی، گفت: امیدواریم با حمایت دولت و تلاش مدیران شاهد رفع کامل تداخل اراضی کشاورزی در سراسر کشور باشیم.

وی همیاری و مشارکت مردم در رفع تداخلات زمین‌ها را مهم برشمرد و بیان کرد: در سوادکوه تولید پایدار محصولات کشاورزی برای رسیدن به افزایش بهره‌وری مد نظر است.

رئیس سازمان امور اراضی کشور در ادامه سفر به مجموعه روماک گستر نیز سر زد و گفت: زمین مجموعه پایانه صادراتی بسته‌بندی میوه و سبزیجات با مساحت ۳۱ هکتار توسط سازمان امور اراضی کشور واگذار شده است.

افلاطونی، خاطرنشان کرد: سیاست سازمان امور اراضی حفاظت از زمین برای حمایت از تولید است به گونه‌ای که امنیت غذایی با مشارکت مردم ایجاد شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار