محموله چوب قاچاق در بوکان توقیف شد

رئیس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری بوکان گفت: ماموران یگان حفاظت این اداره یک محموله چوب قاچاق را با وزن ۳ تُن در این شهرستان کشف و ضبط کردند.

اسماعیل عبدالله‌وند رئیس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری بوکان گفت: محموله چوب قاچاق شامل چوب درختان بلوط و بید بود و متخلفان قصد داشتند محموله را از طریق این شهرستان به یکی از شهر‌های اطراف منتقل کنند.

وی اضافه کرد: ماموران یگان حفاظت این اداره ضمن ضبط این مقدار چوب قاچاق که بر روی یک دستگاه خودرو ایسوزو حمل می‌شد، ضمن توقیف خودرو راننده آن را با تشکیل پرونده به مراجع قضایی شهرستان معرفی کردند.

رئیس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری بوکان گفت: علاوه بر اینکه جابجایی هرگونه محموله چوب نیازمند اخذ مجوز است، قطع درختان بید و چنار که در منابع ملی رشد کرده، جرم به حساب می‌آید و با متخلفان طبق قانون برخورد خواهد شد.

عبدالله‌وند گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳ محموله چوب قاچاق با وزن بیش از ۹ تُن چوب و ۲ کوره زغال کشف و ضبط شده و با متخلفان و افراد سودجو طبق قانون برخورد قضایی صورت گرفته است.

وی افزود: در برخورد با سودجویان که با قطع غیرمجاز درختان جنگلی در عرصه‌های منابع‌طبیعی اقدام به تخریب می‌کنند، تعارف نداشته و با آنها قاطعانه برخورد خواهد شد.

وی از مردم و دوستداران طبیعت خواست تا در صورت مشاهده تخریب منابع طبیعی و قاچاق هرگونه فرآورده‌های جنگلی و مرتعی توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب مراتب را با شماره ۱۵۰۴به یگان حفاظت منابع‌طبیعی اطلاع دهند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.