بازدید از موزه تاریخ طبیعی اردبیل رایگان است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: بازدید از موزه تاریخ طبیعی این استان به مناسبت روز جهانی موزه برای عموم مردم رایگان است.

حسن قاسم پور با بیان اینکه بازدید از موزه تاریخ طبیعی اردبیل تا روز پنجشنبه سوم خردادماه برای عموم مردم رایگان است، افزود: علاقه‌مندان می‌توانند به جز ایام تعطیل، هر از ساعت هشت صبح تا ۱۴ ظهر از این موزه که در حاشیه شرقی دریاچه شورابیل، جنب دانشگاه پیام نور اردبیل قرار دارد، بازدید کنند.

او اظهار کرد: موزه تاریخ طبیعی با وجود گونه‌هایی از حیوانات پوست‌آرایی شده (تاکسیدرمی)، سنگواره‌ها و سنگ‌های مختلف مجموعه‌ای زیبا از طبیعت استان را در مقیاسی کوچک برای علاقه‌مندان به نمایش گذاشته است.

مدیرکل محیط زیست استان اردبیل بیان کرد: موزه تاریخ طبیعی اردبیل ۱۷ گونه پستاندار، ۸۵ گونه پرنده، ۲۰ گونه ماهی، ۱۲ گونه خزنده و دوزیست و نمونه‌های متنوعی از حشرات و تیپ‌های مختلف گیاهی را شامل می‌شود.

قاسم پور از مردم، همیاران و دوستداران محیط زیست خواست در صورت مشاهده و یا اطلاع از هر گونه تخلفات زیست‌محیطی مراتب را به اولین پاسگاه محیط‌بانی، پاسگاه انتظامی و یا به سامانه ارتباط مردمی ۱۵۴۰ حفاظت محیط‌زیست استان گزارش کنند.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.