حماس: دولت آمریکا مسئول ادامه جنگ در غزه است

سامی ابوزهری از رهبران ارشد جنبش حماس در اظهاراتی تاکید کرد که دولت آمریکا مسئول ادامه جنگ در غزه است.

به گزارش بامداد شنبه خبرگزاری سما فلسطین، سامی ابوزهری به شبکه الجزیره، گفت: ما هیچ نیروی نظامی خارجی را در نوار غزه نمی‌پذیریم. رژیم اشغالگر صهیونیستی علاقه‌ای به دستیابی به توافق برای توقف جنگ ندارد. گردان‌های القسام در صورت ادامه جنگ و طولانی شدن آن آماده مقابله با رژیم اشغالگر هستند.

این عضو ارشد حماس در ادامه با تاکید بر اینکه، اشغالگران نتوانستند مقاومت را از پا درآورند یا تضعیف کنند، گفت: سردرگمی بزرگی در میان اشغالگران وجود دارد و ارتش آن بی هدف می‌جنگد.

ابوزهری افزود: دولت آمریکا در جنگ علیه مردم فلسطین شریک است و تجاوزات رژیم اشغالگر را توجیه می‌کند و دولت بایدن با تامین تسلیحات و تجهیزات اشغالگران، مسئول ادامه جنگ است.

وی همچنین گفت: اشغالگران باید از گذرگاه رفح عقب نشینی و آن را برای ورود کمک‌ها بازگشایی کنند.

پس از گذشت بیش از هفت ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود. رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهاد‌های امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اشغالگر این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از هفت ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت در یک منطقه کوچک را که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وا دارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

منبع: ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۴۳ ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
معلومه. صددرصد
انگلیس با نیرنگ و دسیسه صهیونیست ها را با دزدی. سر زمین های اشغالی بوجود اورد و
بقیه کشورهای استعماری تا خرخره صهیونیست ها
را مجهز کردند تا عربها را سر کیسه کنند
با فروش تجهیزات بدون دادن تکنولوژی
آخرین اخبار