معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد؛

برخورد با تخلفات سزارین‌های تقویمی/ بیمارستان‌ها رصد می‌شوند

معاون درمان وزارت بهداشت، با صدور بخشنامه‌ای نسبت به ضرورت مقابله با تخلفات سزارین‌های تقویمی تاکید کرد.

سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت در بخشنامه‌ای به دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ضمن تاکید بر ضرورت مقابله با تخلفات سزارین‌های تقویمی، اعلام کرد: با توجه به اینکه مقرر است عملکرد بیمارستان‌ها و پزشکان در اجرای بخشنامه‌های ابلاغی و خواستگاه خانواده‌ها در امر سزارین غیرضرور تقویمی و تبعات ناخواسته تحمیلی به حوزه سلامت مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد، ضروری است برنامه ریزی به منظور حضور تمام وقت کارشناس نظارت در اتاق عمل بیمارستان‌های دارای بلوک زایمان دارای افزایش آماری سزارین به منظور ثبت موالید مطابق با جدول مذکور انجام شود.

در این بخشنامه ضمن الزام ثبت تمامی موالید در ۲۴ ساعت تاریخ سوم خرداد ۱۴۰۳ در تمامی بیمارستان‌ها، بر گزارش هرگونه تحمیل شرایط غیرعادی به اتاق‌های عمل از جمله کنسلی سایر عمل‌های جراحی، فراخوان‌های نیروی انسانی، اشغال تخت‌های NICU و نیاز به تخت‌های مازاد، افزایش درخواست و نیاز به فرآورده‌های خونی، عوارض ناخواسته و مرگ و میر مادر و نوزاد، تصریح شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۲۸ ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳
سازمان ثبت احوال تاریخ ولادت را یک روز پس از ایام این چنینی ثبت کنه تا مشکل حل شود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۸ ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
من فرزندم ۳.۳.۴۰۳
متولد میشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۲ ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
واقعا آدمهایی که صرفا بخاطر کلاس گذاشتن تاریخ تولد بچه را جلو می اندازند خیلی احمقند. کسانی که سلامتی بچه شان براشون مهم نیست
آخرین اخبار