مراکز حوزه سلامت و بیمارستان‌های لرستان باید کارآفرین شوند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: حوزه سلامت استان باید به‌عنوان یک حوزه کارآفرینی معرفی شود.

بهرام دلفان در نشست هم‌اندیشی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با کارکنان معاونت بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر ساخت و تکمیل ۲۰۸ مرکز سلامت در دستور کار قرار دارد، اظهار داشت: برای احداث این مراکز باید با برنامه‌ریزی از کمک خیرین، ادارات مختلف و… استفاده کرد تا بتوانیم طی یک بازه زمانی مشخص این امر مهم را به انجام برسانیم.

وی گفت: یکی از اهداف ما در سال ۱۴۰۳ باید ساماندهی نیروها باشد و هر شخص در پست سازمانی که دارد مشغول به کار شود تا بتوانیم آمار درستی از کمبود نیروهای موردنیاز داشته باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تأکید بر اینکه حوزه سلامت باید به‌عنوان یک حوزه کارآفرینی معرفی شود، گفت: با احداث بیمارستان‌ها و مراکز تعداد بسیار زیادی شغل پایدار خدماتی و اداری و درمانی ایجاد خواهد شد.

دلفان، ادامه داد: به‌عنوان‌مثال با احداث بیمارستان نیایش خرم‌آباد، بیمارستان در دست‌ساخت کوهدشت و دورود، نیروهای خدماتی، اداری زیادی در استان جذب خواهند شد.

وی با اشاره به لزوم استفاده درست و نگهداری از تجهیزات، تأکید کرد: سالانه میلیاردها تومان برای تعمیر تجهیزات هزینه می‌شود که می‌توان برای کاهش این هزینه‌ها از بیمه تعمیرات استفاده کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان، افزود: با این کار از دور ریزی تجهیزات جلوگیری شده و در بسیاری از هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهد شد.

دلفان با تأکید بر اینکه حضور کارشناسان و مدیران استان در وزارت بهداشت باید پررنگ‌تر شود، تصریح کرد: توان مدیریتی و مهارتی کارشناسان و مدیران سبب شناسایی و رفع مشکلات خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ما خط مقدم سلامت مردم هستیم، یادآور شد: حوزه سلامت با تمام توان تلاش می‌کند تا سلامت مردم تضمین شود، لذا هر اقدامی که سبب پیشگیری بیماری‌ها و دورکردن عوامل بیماری‌زا شود باید در اولویت قرار گیرد.

مریم کوشکی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز در این جلسه ضمن ارائه آماری از اعتبارات، نیروی انسانی، تجهیزات و… اهم فعالیت‌های حوزه بهداشت از سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ را بیان کرد.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات دریافتی در سال ۱۴۰۲ تقریباً به‌صورت کامل محقق شده است، گفت: در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۰ افزایش درآمد داشتیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان، عنوان کرد: در سال گذشته تجهیزات لازم برای احداث سه سردخانه نگهداری واکسن و سرم و مواد بیولوژیک در کل کشور توزیع شد که با پیگیری‌های انجام شده تجهیزات موردنیاز برای یک سردخانه به استان ما داده شد.

کوشکی، گفت: ساختمان موردنیاز برای راه‌اندازی آن در حال حاضر در دست تعمیر است و ژنراتورهای تعمیر برق آن نیز تهیه شده که با تکمیل این سالن، سردخانه راه‌اندازی خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.