آغاز برداشت انگور یاقوتی از تاکستان‌های کرمانشاه

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از آغاز برداشت انگور یاقوتی از تاکستان‌های استان خبر داد.

رحمان فیض‌قربانی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه سطح باغات انگور یاقوتی استان کرمانشاه را ۳۳۴۷ هکتار اعلام کرد و گفت: ۳۲۲۲ هکتار از باغات انگور یاقوتی استان بارور بوده و بقیه نهال هستند و هنوز به مرحله باروری نرسیده‌اند.

فیض‌قربانی با بیان اینکه امسال با توجه به بارندگی‌های خوب رخ داده و نیز رسیدگی به موقع کشاورزان به تاکستان‌ها در قالب اجرای طرح‌های تغذیه‌ای و هرس به موقع شاهد افزایش تولید تاکستان‌های انگور یاقوتی استان خواهیم بود، افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال بین ۴۰ تا ۴۵ هزار تن انگور یاقوتی در استان تولید شود.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه یادآور شد: سال گذشته در مجموع ۳۹ هزار تن انگور یاقوتی در تاکستان‌های استان تولید شده بود.

 وی با بیان اینکه انگور یاقوتی تاکستان‌های استان کرمانشاه جزو اولین نوبرانه‌های انگور در کشور است، گفت: بخش زیادی از نوبرانه این تاکستان‌ها که برداشت آن از ۲۹ اردیبهشت شروع شده، روانه بازار تهران خواهد شد و مابقی نیز در داخل استان عرضه می‌شود.

فیض قربانی با بیان اینکه انگور یاقوتی خاص شهرستان‌های گرمسیر استان شامل سه شهرستان قصرشیرین، سرپلذهاب و گیلانغرب است، گفت: دیگر مناطق استان هم تا حدودی تاکستان انگور یاقوتی دارند.

وی افزود: برداشت انگور یاقوتی در تاکستان‌های استان تا ۲۰ خرداد ادامه خواهد داشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.