آمریکا از رژیم صهیونیستی می‌خواهد قطر را برای میانجیگری بازگرداند

منابع صهیونیستی اعلام کردند محور اصلی سفر مشاور امنیت ملی آمریکا به اراضی اشغالی بحث درباره بازگرداندن قطر به عنوان میانجی اصلی است.

روزنامه یدیعوت آحارونوت اعلام کرد سفر جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید به اراضی اشغالی طی امروز یکشنبه شاهد بحث و بررسی پرونده‌های زیادی از جمله موضوع توقف مذاکرات مبادله اسرا خواهد بود.

بر اساس گزارش سما الاخباریه، این روزنامه صهیونیستی توضیح داد که سالیوان از اشغالگران خواهد خواست که قطر را به عنوان بازیگر اصلی در این مذاکرات پس از انتقال مرکز ثقل به قاهره بازگردانند.

وی خاطرنشان کرد که انتظار می‌رود سالیوان به صهیونیست‌ها اصرار کند تا انتقال وجوه مالیاتی به تشکیلات خودگردان فلسطین را به تعویق نیندازند، اقدامی که رژیم صهیونیستی در اعتراض به صدور حکم بازداشت در دادگاه کیفری بین المللی در لاهه به دلیل افزایش سطح تشدید تنش انجام داد.

علاوه بر این، انتظار می‌رود که از صهیونیست‌ها خواسته شود با اجازه دادن به ادغام تشکیلات خودگردان فلسطین در بازسازی نوار موافقت کنند تا سعودی‌ها و اماراتی‌ها نیز به این گروه بپیوندند.

موضوع دیگری که انتظار می‌رود در سفر مشاور ارشد بایدن مطرح شود، بحث تعویق ارسال تسلیحات است که تنش میان واشنگتن و تل‌آویو را به سطح جدیدی رسانده است. این روزنامه اشاره کرد که رژیم صهیونیستی متوجه اشتباه خود در این زمینه شده و به دنبال راهی برای پیاده شدن از خر شیطان است. یکی از گزینه‌ها این است رژیم می‌خواهد آمریکا به آن تسلیحات دهد، اما ارتش صهیونیستی از بمب‌های سنگین در رفح استفاده نکند.

مترجم: مینا عظیمی

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
محمودزاده
۰۲:۱۵ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
ببینید این امریکا چقدر بدبخت است که جرات ندارد اسراییل را که جمعیتش به اندازه یکی از ایالات امریکا نیست را زیر فشار بگذارد و پرونده او را به شورای امنیت بفرسد و باید به او هم التماس بدهد
آخرین اخبار