توسعه تولید صنایع پایین دستی با حمایت از صنایع بزرگ

رئیس شورای تحول و پیشرفت صنعت، معدن و تجارت و نماینده ویژه وزیر صمت گفت: کمک و مساعدت به مجموعه‌ها و واحد‌های تولیدی بزرگ در کشور باعث رونق و توسعه تولید صنایع پایین دستی و حمایت از آنها می‌شود.

علی گلشنی گفت: رفع مشکلات صنایع بزرگ به نوعی کمک و حمایت از صنایع پایین دستی است به همین دلیل باید به دنبال رفع مشکلات مجموعه‌های بزرگ صنعتی در کشور بود.

او می‌گوید: اگر مجموعه‌های بزرگ کشور به درستی حمایت شوند پیشران تولید خواهند شد و صنایع کوچک را حمایت خواهند کرد.

گلشنی تاکید کرد: ضروری است گزارشی کامل از ناترازی تامین و مصرف انرژی برای صنایع در استان خوزستان به وزارت صمت ارسال و پیگیری‌های لازم در این خصوص انجام شود.

او با بیان اینکه صنایع بزرگی در استان فعال هستند که ارزآوری بسیار خوبی برای کشور دارند، ادامه داد: شرکت فولاد خوزستان یکی از صنایع و شرکت‌های بزرگ کشور است که در اقتصاد ملی بسیار اثرگذار است.

نماینده ویژه وزیر صمت گفت: امسال اگر بر روی رفع مشکلات واحد‌های بزرگ تمرکز شود جهش خوبی را در تولید و صادرات خواهیم داشت.

رئیس شورای تحول و پیشرفت صنعت، معدن و تجارت گفت: ناترازی انرژی از جمله مشکلاتی است که اغلب صنایع با آن درگیر هستند به عنوان مثال این موضوع تا ۵۰ درصد بر تولید شرکت فولاد خوزستان اثرگذار بوده است.

به گفته او وزارت نیرو نیز در تامین انرژی مورد نیاز صنایع به منظور افزایش تولید و صادرات کمک کند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: تکمیل زنجیره‌های ارزش واحد‌های تولیدی به ویژه فولاد در استان خوزستان به طور جدی در دست پیگیری است.

حمیدرضا فلاح ادامه داد: امسال فاز ۲ فولاد شادگان با ظرفیت یک میلیون تن در راستای توسعه زنجیره‌های پایین دست فلزی وارد مدار خواهد شد.

او می‌گوید: سال گذشته فولاد آتیه در استان وارد مدار شد و امسال نیز فاز دوم فولاد روهینا وارد مدار خواهد شد.

فلاح با اشاره به راه‌اندازی برخی واحد‌های تولیدی در حوزه فلزی بیان کرد: راه‌اندازی واحد تولیدی سوپر آلیاژ‌ها و یا اکسید منیزیم در شهرستان ایذه در دست پیگیری است.

مدیرکل صمت خوزستان گفت: تمام زنجیره‌های ارزش صنعت فولاد در استان شناسایی شدند و برای راه‌اندازی این واحد‌ها پیگیری‌های لازم انجام می‌شود.

به گفته او ناترازی تامین و مصرف انرژی و یا تامین نشدن ارز از جمله مشکلات صنایع و سرمایه‌گذاران است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار