انسداد ۲ هزار حلقه چاه غیرمجاز در استان اردبیل

مدیر حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب استان اردبیل گفت: تاکنون حدود ۲ هزار حلقه چاه غیرمجاز در این استان مسدود شده است.

داور بستام افزود: با انسداد این چاه‌ها بیش از ۵۴ میلیون مترمکعب در مصرف آب زیرزمینی استان صرفه‌جویی شده است.
مدیر حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب استان اردبیل با بیان اینکه تاکنون از اضافه برداشت ۷۲۶ حلقه چاه غیرمجاز هم در استان جلوگیری شده است، گفت: با این اقدام بیش از ۲۷ میلیون مترمکعب در مصرف آب زیرزمینی صرفه‌جویی شده است.
او با اشاره به نصب کنتور هوشمند و حجمی بر روی چاه‌های مجاز به منظور کنترل مصرف و اضافه برداشت بیان کرد: تاکنون بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ دستگاه کنتور هوشمند و حجمی بر روی چاه‌های مجاز استان نصب شده است.
بستام اجرای برنامه‌های طرح احیا و تعادل بخشی در استان را یادآور شد و گفت: بر اساس این طرح پارسال ۱۵۰ حلقه چاه غیرمجاز در استان مسدود و ۲۱۴ دستگاه کنتور هوشمند و حجمی بر روی چاه‌های مجاز نصب شد.
او افزود: طبق برنامه‌ریزی بعمل آمده امسال نیز بیش از ۱۰۰ حلقه چاه غیرمجاز در استان پر خواهد شد و در همین مدت بیش از ۲۲۵ دستگاه کنتور هوشمند و حجمی بر روی چاه‌های مجاز نصب خواهد شد.
مدیر حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب استان اردبیل با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگ‌سازی در مصرف آب نیز گفت: امسال طرح داناب با مشارکت بیش از ۳۰ هزار نفر از دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول در مدارس استان اجرا می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.