۱۶۰۰ هکتار اراضی ملی در اردبیل رفع تصرف شد

مدیرکل منابع طبیعی استان اردبیل گفت: در سال‌های اخیر یک هزار و ۶۷۵ هکتار اراضی ملی این استان رفع تصرف و به بیت‌المال بازگردانده شد.

محمود قلی‌زاده از تشکیل پرونده تخریب برای اراضی ملی در استان خبر داد و گفت: در راستای احقاق حقوق شهروندان و رفع تصرف از اراضی ملی، پرونده‌های متشکله به مراجع استان ارجاع داده شده که در مرحله رسیدگی و صدور حکم است.
مدیرکل منابع طبیعی استان اردبیل با اشاره به آمار کشف قاچاق چوب و الوار در استان اردبیل افزود: طی این مدت یک هزار و ۹۷۱ اصله چوب آلات، ۹۷ تن هیزم، چهار تن زغال، ۲ هزار و ۲۸۲ اصله درختچه، ۳۵۶ کوره زغال در مناطق مختلف طی یک سال گذشته کشف شده و متخلفان هم به مراجع قضایی معرفی شدند.
او به فضاسازی‌های اخیر در مورد از بین رفتن ۴ هکتار جنگل در مناطق سو‌ها و نیارق اشاره کرد و گفت: عمده این خسارت‌ها به دنبال آتش سوزی در جنگل و قطع درختان در قالب کوره‌های غیرمجاز بوده که ما سعی کردیم جلوی آن را گرفته و به نوعی به احیا و غنی سازی جنگل کمک کنیم.
قلیزاده بیان کرد: تلاش می‌کنیم تا با احیا و غنی سازی جنگل‌ها و جلوگیری از ورود احشام به تقویت این مواهب خدادادی کمک کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.