افزایش ۳۰ درصدی بهای خدمات مراکز فرهنگی و هنری شهرداری تهران

اعضای شورای شهر تهران بهای خدمات استفاده از مراکز فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران برای سال جدید را تصویب کردند.

 اعضای شورای شهر تهران بررسی لایحه افزایش تعرفه خدمات استفاده از مراکز فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در سال ۱۴۰۳ را روی میز بررسی قرار دادند و نرگس معدنی‌پور رئیس کمیسیون در تشریح جزئیات این لایحه گفت: دو کمیسیون فرهنگی و بودجه در جلسه مشترک نسبت به تعیین بهای خدمات اقدام کردند که بر این اساس مقرر شد با استناد به قوانین بالادستی بهای خدمات مراکز فرهنگی و هنری وابسته به سازمان فرهنگی و هنری از ابتدای سال جاری در قالب پهنه‌بندی مشخص شود.

وی با بیان اینکه بهای خدمات آموزشی نیز براساس دو شاخص پهنه‌بندی و سطح‌بندی مشخص می‌شود، اظهار کرد: به طور کلی بهای خدمات آموزشی و خدماتی مراکز فرهنگی و هنری وابسته به سازمان فرهنگی و هنری حدود ۳۰ درصد افزایش خواهد داشت.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه برای گروه‌های خاص تخفیف در نظر گرفته شده است، گفت: همچنین سازمان فرهنگی هنری می‌بایست خدمات خاصی به افراد دارای معلولیت ارائه دهد.

 اعضای شورای شهر پیشنهاد دادند که همه تخفیف‌ها به طور میانگین ۵۰ درصد باشد و برای سالمندان، خانواده شهدا، کارکنان و بازنشستگان شهرداری استفاده از این مراکز رایگان خواهد بود.

اعضای شورای شهر تهران در نهایت بهای خدمات استفاده از مراکز فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران را تصویب کردند.

شعبانی جایگزین جاوید در کمیسیون ماده ۱۴ شد

همزمان با دویست و سی و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران همچنین لایحه شهردار تهران در خصوص معرفی اعضای کمیسیون ماده ۱۴ آئین نامه معاملات شهرداری تهران مورد بررسی در صحن شورا قرار گرفت که در همین راستا محمد آخوندی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر گفت: این آیین نامه دارای کمیسیونی مرکب از معاون مالی و اداری شهرداری تهران و دو نفر عضو عالی مقام شهرداری است که به پیشنهاد شهردار و تصویب انجمن شهر برای عضویت در این کمیسیون تعیین می‌شود؛ از این رو به پیشنهاد شهردار تهران، عباس شعبانی، جایگزین علیرضا جاوید خواهد شد.

در ادامه مهدی اقراریان، عضو شورا نیز در طرح سؤالی گفت: زمانیکه در مورد افراد مباحثی مطرح می‌شود و قرار است نسبت به آن شخص رأی گیری شود؛ فرد مذکور باید در جلسه صحن حاضر باشد. اما امروز صحن برای فردی رأی گیری می‌کند که در این جلسه غایب است. مضاف بر اینکه ماههاست این شخص در کسوت معاونت امور مناطق شهرداری تهران در صحن حضور نیافتند.

نهایتا پس از بحث و بررسی عباس شعبانی با ۱۴ رأی موافق به عنوان عضو کمیسیون ماده ۱۴ آئین نامه معاملات شهرداری تهران انتخاب شد.

 

برچسب ها: شورای شهر ، شهرداری
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار