خروج ۱۵۳ روستای بوشهر از تنش کم آبی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: هم اینک طرح جهاد آبرسانی با اعتبار هشت هزار میلیارد ریال در ۱۹۳ روستای استان در حال اجراست که با اتمام این شمار طرح ۱۵۳ روستا از تنش کم‌آبی خارج می‌شود.

 ابوالحسن عالی در نشست یکشنبه های پاسخگویی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر اظهار کرد: در این راستا مخازن ذخیره آب به ظرفیت ۳۰ هزار مترمکعب، ایجاد ۲۰۰ کیلومتر خط انتقال و ۲۰۰ کیلومتر شبکه آبرسانی ایجاد و نوسازی می‌شود.

وی افزود: آب شرب مشترکین بخش مرکزی جم و انارستان شهرستان جم ، بخش های ارم و بوشکان شهرستان دشتستان ازطریق منابع زیر زمینی تامین می شود که با اجرای طرح های جهاد آبرسانی از بن‌بست تامین آب خارج می‌شوند.

عالی ادامه داد: اکنون بخش مرکزی جم و بخش ارم دشتستان با اجرای خط انتقال به طول ۳۳ کیلومتر از سد ساخته شده از آب شرب بهره‌مند شدند و ۲ بخش ریز و انارستان نیز به تکمیل طرح‌ها از سد باغان استفاده می‌کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر یادآور شد: تا پایان امسال ۲۰ هزار مترمکعب به ظرفیت تولید آب از تاسیسات آب‌شیرین‌کن استان بوشهر افزوده می‌شود .

وی با اشاره به اینکه هم اینک ظرفیت تولید آب شیرین کن در استان بوشهر 105 هزار مترمکعب در شبانه‌روز است اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی تا سال ۱۴۰۴ حداقل ۱۰۰ هزار مترمکعب به ظرفیت تولید آب از تاسیسات آب‌شیرین‌کن به استان بوشهر افزوده می‌شود .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: از محل تهاتر و ظرفیت های قانون بودجه یکهزارو ۹۰۰ میلیارد ریال از بدهی‌های این شرکت به دولت پرداخت شد.

عالی اظهار کرد: از مجموع بدهی‌های تهاتر شده شامل بدهی به دولت موضوع منابع حاصل از وام‌های داخلی دولت به میزان یکهزارو ۶۴۸ میلیارد ریال ، ۲۰۶ میلیارد ریال امور مالیاتی و مابقی نیز بدهی به پیمانکاران طرح تملک دارایی و سرمایه‌ای بوده است.

وی افزود:تهاتر و تسویه بخش قابل توجهی از بدهی‌های شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر باعث سرعت بخشی و اتمام طرح های نیمه تمام خواهد شد.

عالی یادآورشد: هم اینک طرح‌های آبرسانی و جمع‌آوری فاضلاب در شهرهای بوشهر، گناوه و دیلم از روند خوبی در حال اجرا است و اجرا طرح شبکه‌های فاضلاب در مناطق جنوبی شهر بوشهر تسریع یافته و بر اساس برنامه زمان‌بندی وارد مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر تصریح کرد: در سال جهش تولید با مشارکت مردم این مهم در صنعت آب استان بوشهر با تمرکز به استفاده از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

عالی ادامه داد: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی یکی از رویکردهای مهم برای پیشبرد طرح های آب و فاضلاب است که در استان بوشهر برای تحقق این مهم از سرمایه‌گذاران به‌صورت ویژه حمایت می‌شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: طرح نوسازی شبکه توزیع آب روستای " چاه حسین جمال" دشتی به طول حدود ۱۰ کیلومتر و با ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار به بهره‌برداری رسید.

عالی با بیان اینکه این طرح در قالب طرح جهاد آبرسانی و با مشارکت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) اجرا شده است ادامه داد: با اجرا طرح نوسازی شبکه توزیع آب روستای چاه حسین جمال ۴۱ خانوار با ۱۲۳ نفر از آب سالم بهداشتی برخوردار شدند.

وی اضافه کرد: طرح نوسازی شبکه توزیع آب روستاهای "کردوان سفلی" ، "شیخیان ماری" و "شیخیان سلنجی" نیز همزمان با روستای چاه حسین جمال عملیاتی شده است که روند اجرا آن با سرعت قابل قبولی پیش می‌رود.

برچسب ها: کم آبی ، آب و فاضلاب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.