ارتباط بین صنعت، دانشگاه و پارک علم و فناوری تقویت شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مشارکت مردم در اجرای طرح‌ها راهی برای توسعه و پیشرفت است؛ چرا که اگر اقتصاد مردمی نباشد موفق نیست.

  محمد کرمی در دومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان بیان کرد: یکی از مهمترین دلایل شکست واحدهای تولیدی نداشتن پشتوانه علمی برای طرح‌هاست؛ بنابراین باید ارتباط بین صنعت، دانشگاه و پارک علم و فناوری تقویت و از ظرفیت اساتید و نخبگان برای بررسی ایده‌یابی و خلاقیت در این واحدها استفاده شود.

وی افزود: دانشگاه باید خود درآمدزایی کند چرا که محور توسعه است و با رشد فکری که دارد، می‌تواند به تمامی واحدها کمک کند و در این زمینه برای تغییر باید اساتید پای کار بیایند.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: طرح‌های زیربنایی باید به دقت انجام شود تا دچار مشکل نشویم، بودجه اختصاص یافته برای خسارت سیل اخیر تنها باید در این حوزه به کارگیری شود.

وی اظهار کرد: همه ما یک مجموعه هستیم تا اقدامات مبنی بر پیشرفت سیستان و بلوچستان در حوزه‌های عمرانی و اقتصادی پیش برود، باید با ظرفیت دستگاه‌های اجرایی، فرمانداران مصوبات را پیگیری کنند تا در کنار یکدیگر با انسجام کارها انجام و از ظرفیت نمایندگان نیز حتماً باید استفاده شود.

کرمی در خصوص بحث مشارکت و حضور مردم در اقتصاد که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، گفت: برنامه‌هایی پیش‌بینی و قرارگاهی در زمینه تحقق شعار سال «جهش تولید با مشارکت مردم» در حال راه‌اندازی است که تمامی دستگاه‌ها باید در آن نوآوری خلاقیت و برنامه‌های خود را به میدان بیاورند.

وی در بحث سفر رئیس جمهور که به زودی به سیستان و بلوچستان انجام می‌شود، افزود: به برخی از دستگاه‌ها تذکر داده‌ایم در قراردادها و سرمایه‌گذاری‌ها دقت و کار مردم را تسریع کنید، باید با تبیین اقدامات مردم توجیه شوند و در پروژه‌ها فرصت مشارکت مردم را فراهم کنید؛ چرا که اقتصادی که مردمی نباشد موفق نیست.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: باید در اقتصاد شهری، گردشگری، تجارت، دیجیتال، دریا، کشاورزی و معادن به سرعت رشد پیدا کنیم لازمه این امر با تسهیلگری کار مردم و صدور مجوزها صورت می‌گیرد.

وی تاکید کرد: باید به دنبال نوآوری و خلاقیت باشید و برای رضای خدا کار کنید، و با تسهیل کار مردم مانع دلسردی سرمایه‌گذاران شوید.

کرمی ادامه داد: در حوزه نظارت بر پیمانکاران که بسیار مهم است باید دقت و پیشرفت کارها را رصد کنید، وضعیت سوخت آنها رصد و نظارت دقیق توسط مدیران انجام شود.

وی گفت: در بخش اعتبارات که تا حدودی واگذار شده ۲۸ هزار میلیارد تومان در بخش‌های مختلف مصوب شده، علاوه بر آن ۶۰ هزار میلیارد تومان برای ارتقا شاخص‌های استان پیش بینی شده که جزو برنامه‌ریزی‌ها است و باید با جدیت برنامه داشته باشید.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بخش مناطق آزاد بویژه سیستان باید به سرعت متحول شود، ادامه داد: مردم باید در جریان طرح‌هایی که افتتاح می‌شود قرار گیرند، در این زمینه از تجربیات مردم محلی در ساخت و سازها حتماً الگوسازی کنید.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار