طالبان:

سازمان ملل کرسی افغانستان را به طالبان واگذار کند

رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر بار دیگر واگذاری کرسی سازمان ملل به هیئت حاکمه این کشور شد.

سهیل شاهین رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر پس از تعلیق حق رأی افغانستان در سازمان ملل، بار دیگر از این سازمان ‌خواست تا کرسی افغانستان را به نماینده هیئت حاکمه کابل بسپارد.

شاهین با اظهار اینکه واگذار نشدن کرسی افغانستان به هیئت حاکمه عامل تعلیق حق رأی شده است گفت: «دلیل اصلی این است که در کرسی افغانستان در سازمان ملل کسی قرار دارد که نه از مردم افغانستان نمایندگی می‌کند و نه حکومت فعلی. سازمان ملل باید با درنظرداشت واقعیت‌ها، کرسی افغانستان را به امارت اسلامی بسپارد».

اخیراً سازمان ملل اعلام کرد افغانستان به دلیل عدم پرداخت پیاپی حق عضویت این سازمان و ارائه نکردن دلیل موجه نسبت به عدم پرداخت آن، از حق رأی در مجمع عمومی سازمان ملل محروم شده است.

پیش‌تر نیز «مولوی عبدالکبیر» معاون سیاسی نخست وزیر طالبان در دیدار با «رابرت چارترتن دیکسون» کاردار سفارت انگلیس برای افغانستان گفته بود فشارها علیه افغانستان نتیجه نمی‌دهد و باید کرسی افغانستان در سازمان ملل بازگردانده شود.

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان نیز تاکید کرده بود سازمان ملل بر اساس خواست قدرت‌های بزرگ عمل می‌کند و در مسائل کشورها بی‌طرف نیست و طالبان حق دارد که به نمایندگی از مردم و نظام، کرسی افغانستان در سازمان ملل را در اختیار داشته باشد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.