سرپرست اداره کل راه و شهرسازی گلستان گفت: استان گلستان در حوزه ساخت مسکن به روش خودمالک جزو ۵ استان برتر کشور است.

سید محمد حسینی گفت: متقاضیان خودمالک در طرح نهضت ملی مسکن کسانی هستند که سند مالکیت زمین آن‌ها به نام بخش خصوصی یا اشخاص حقیقی است.

وی افزود: هر متقاضی خود مالک می‌تواند برای ساخت تعداد واحد‌های در دست ساخت، تسهیلات دریافت کند.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی گلستان ادامه داد: این متقاضیان می‌توانند مدارک لازم خود، یعنی سند مالکیت و پروانه ساختمان را پس از انتخاب بانک، بارگذاری کنند تا به بانک معرفی شوند.

حسینی همچنین تصریح کرد: برنامه چهارساله استان گلستان برای این حوزه انعقاد ۱۵ هزار و ۴۷۶ واحد قرارداد بوده که این اقدام تا کنون، به نسبت برنامه ابلاغی ۴۲ درصد تحقق داشته است.

وی افزود: تا کنون شش هزار و ۴۶۹ قرارداد ساخت مسکن خودمالک در بانک‌های عامل استان منعقد شد.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی گلستان در ادامه اظهار کرد: مبلغ این تسهیلات در کل استان‌ها ۵۵۰ میلیون تومان بوده و با توجه به پیشرفت پروژه توسط بانک عامل به حساب متقاضی واریز می‌شود.

حسینی ضمن بیان اینکه استان گلستان جزو پنج استان برتر کشور در حوزه ساخت مسکن به روش خودمالک است، گفت: چنانچه متقاضیان بخش خودمالکی نهضت ملی مسکن به هر دلیلی موفق به دریافت تسهیلات از بانک عامل نشوند می‌توانند نسبت به تغییر بانک ارائه کننده تسهیلات اقدام کنند.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی گلستان در انتها یادآور شد: متقاضیان می‌توانند برای تسریع در دریافت تسهیلات، بانک ارائه کننده تسهیلات را با ورود به پنجره ثبت اطلاعات خود در سامانه www.saman.murd.ir به بانک اقتصاد نوین تغییر دهند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.