آموزش‌های حوزه گردشگری از مهارت محوری و کاربردی بودن فاصله دارد

مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری وزارت میراث فرهنگی با بیان اینکه آموزش‌های حوزه گردشگری از مهارت محوری و کاربردی بودن فاصله دارد، گفت : از حضور دانش بنیان‌ها برای تحول آموزش‌های این حوزه استقبال می‌کنیم.

ابوطالب قاسمی مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری وزارت میراث فرهنگی در حاشیه بازدید از برج فناوری و در نشست با مسئولان سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه با اشاره به نیاز حوزه گردشگری به آموزش‌های مهارتی و کاربردی، گفت : متاسفانه علی رغم تلاش‌های صورت گرفته، مسیر آموزش در حوزه گردشگری در مسیر موفقی حرکت نکرده است.

وی افزود: حداقل چیزی که می‌توانیم بگوییم این است که این آموزش‌ها کاربردی نبوده، چرا که نتوانسته تاکنون نیاز‌های این حوزه را رفع کند.

وی افزود: در حال در مراکز گردشگرپذیر نحوه پذیرایی و برخورد با گردشگر چندان مطلوب نیست و این امر به دلیل ضعف در آموزش‌های این حوزه است

قاسمی گفت: تنها در حوزه راهنمایان گردشگری که نوک پیکان توسعه گردشگری بویژه در حوزه گردشگری خارجی است، سالانه چهار هزار نفر گواهی آموزشی دریافت می‌کنند، اما همچنان مراکز گردشگری با کمبود نیروی توانمند کاربلد و حرفه‌ای مواجهند.

وی افزود: حقیقت این است که دوره‌های آموزشی ما از مهارتی بودن فاصله دارد و باید تلاش کنیم به مسیر اصلی برگردند.

مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری وزارت میراث فرهنگی گفت: رویکرد ما مهارتی شدن آموزش هاست و در تلاشیم به سمت آموزش کاربردی و اثربخش حرکت کنیم و قطعا از حضور دانش بنیان‌ها برای تحول در حوزه آموزش استقبال می‌کنیم .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.