واکنش نتانیاهو به درخواست دیوان کیفری برای صدور حکم بازداشتش

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی که نزدیک به ۸ ماه از جنایاتش در نوار غزه علیه فلسطینی‌ها می‌گذرد، درخواست دیوان کیفری بین‌المللی برای صدور حکم بازداشت خود را «ظالمانه» خواند.

نتانیاهو امروز دوشنبه در واکنش به درخواست دیوان کیفری بین‌المللی برای صدور حکم بازداشت وی و یوآو گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، این تصمیم را ظالمانه خواند درحالیکه همچنان مردم فلسطینی بر اثر جنایات رژیم اسرائیل در غزه به شهادت می‌رسند و متحمل شرایط فاجعه باری انسانی هستند.

نتانیاهو درحالیکه همراه با سران رژیم صهیونیستی از سوی برخی از نهاد‌ها متهم به ارتکاب جنایت جنگی در غزه هستند، مدعی شد: تصمیم ظالمانه کریم خان، دادستان دیوان کیفری بین‌المللی، برای صدور حکم بازداشت علیه رهبران منتخب دموکراتیک اسرائیل، «یک خشم اخلاقی با ابعاد تاریخی» است. این نشان ابدی شرم بر (پیشانی) دادگاه بین المللی خواهد گذاشت.

با گذشت ۸ ماه از تجاوزات رژیم صهیونیستی در غزه، نزدیک به ۳۶ هزار فلسطینی بر اثر حملات سبعانه این رژیم شهید شدند و با وجود تصویب قطعنامه آتش بس در شورای امنیت سازمان ملل، تل آویو هنوز خود را متعهد به پایان این جنایت نکرده است.

جناح راست افراطی به رهبری بتصلائل اسموطریچ و ایتامار بن گویر نیز تلاش دیوان کیفری بین المللی برای صدور حکم علیه نتانیاهو و وزیر جنگ اسرائیل را نشانه یهودستیزی و تنفر از یهودیان دانستند.

منبع: تسنیم

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۲۲ ۰۱ خرداد ۱۴۰۳
وقتی شروع به جنایت فجیع علیه غیرنظامیان غزه کردی باید فکر امروز را میکردی جنایتکار .تازه این مربوط به دنیاست وقتی درون گور میگذارند تازه مجازاتت شروع می شود .یادم شارون را وقتی خاک کردند خاک اورا بیرون می اندخت توسرنوشتت بدتر از اوست .خدا وملائکه و انبیا واولیا وشهدا هردوی شمارا تاروز قیامت لعنت کنند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۲۹ ۰۱ خرداد ۱۴۰۳
اسراعیل باعث شد تمام سازمانهای بین المللی بیهوده به نظر برسند
الان اگر نتانیاهو بازداشت بشه تمام دنیا خوشحال میشوند
و اگر بازداشت نشد آبروی دیوان بین المللی کیفری میرود
حالا باید ببینیم کدام کشور دستبند مبارک به دستان نتانیاهو میزند و کدام زندان پذیرای این قاتل تاریخی هزاران زن و کودک و غیرنظامی است
سرنوشت سازمانهای مهم بین المللی به زودی مشخص میشود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۱۰ ۰۱ خرداد ۱۴۰۳
صهیونیستهای خون آشام و گرگ صفت ای کاش از تاریخ عبرت میگرفتند آنها با ارتکاب به انواع جنایت علیه بشریت در اقصی نقاط دنیا به ویژه در خاورمیانه و علیه ملتهای مسلمان این منطقه ،مورد لعن ونفرت مردم جهان هستند و متاسفانه همچنان به اقدامات جنایتکارانه خود ادامه میدهند لذا سنت الهی نابودی ظالمان و استقرار عادلان هست و این امر حتما" اتفاق خواهد افتاد و کیفر الهی بدتر از دادگاههای مراجع بین المللی دامن این جنایتکاران بین المللی را خواهد گرفت .
آخرین اخبار