واکنش مقاومت به آمادگی اروپا برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین

گروه‌های مقاومت آمادگی کشور‌های اروپایی برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین را یک تحول بزرگ در موضع کشور‌ها در جهان در حمایت از آرمان فلسطین دانستند.

گروه‌های مقاومت به آمادگی کشور‌های اروپایی برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین واکنش نشان داده و آن را یک تحول بزرگ در موضع کشور‌ها در جهان در حمایت از آرمان ملت فلسطین دانستند.

به گزارش خبرگزاری «سما» فلسطین، در این بیانیه آمده که این اقدام کشور‌های اروپایی ثمره استقامت ملت فلسطین و شجاعت آنها در دفاع از حق خود و تعهد به سرزمین‌شان است.

گروه‌های مقاومت از رهبران کشورها، حکومت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی خواست از ارزش‌های عدالت گستری حمایت کرده و سیاست یک بام و دو هوا در مورد مردم فلسطین را کنار بگذارند که برای احقاق حقوقشان و آزادی سرزمینشان تلاش می‌کنند.

نروژ، اسپانیا و ایرلند گفتند که به زودی زمانی را برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین اعلام خواهند کرد.

در همین راستا، «یوناس گار استوره» نخست وزیر نروژ امروز چهارشنبه اعلام کرد کشور فلسطین را تا ۲۸ ماه می (۸خرداد) به رسمیت خواهد شناخت.وی که معتقد است جنگ علیه نوار غزه موجب تضعیف تشکیلات خودگردان فلسطین شده است، هدف از به رسمیت شناختن کشور فلسطین را تقویت این تشکیلات و ایجاد کشور فلسطین عنوان کرد.

این مقام نروژی خواستار حل مساله فلسطین از طریق شروع دوباره فرایند سازش شد و گفت: راه حل مساله فلسطین، سیاسی است و برای راهکار (موسوم به) "دو دولتی" تلاش می‌کنیم.استوره ابراز امیدواری کرد که اقدام نروژ در به رسمیت شناختن کشور فلسطین برای دیگر کشور‌ها نیز الهام بخش شود و آنها نیز این اقدام را انجام دهند.

وی گفت: جنگ علیه نوار غزه ثابت کرد که رسیدن به صلح و ثبات در منطقه، فقط با حل مساله فلسطین ممکن است.

 «پدرو سانچز» نخست وزیر اسپانیا نیز امروز چهارشنبه اعلام کرد که مادرید کشور فلسطین را در ۲۸ ماه می‌به رسمیت خواهد شناخت.

در همین حال، تارنمای «تی ار تی ورلد» نوشت، تماس میان ایرلند، اسپانیا، اسلوونی و مالت، با توجه به اینکه این کشور‌ها به طور مشترک کشور فلسطین را به رسمیت می‌شناسند، افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، کشور‌های اسپانیا، ایرلند، مالت و اسلوونی ۲۲ مارس (۳ فروردین۱۴۰۳) در بیانیه مشترکی اعلام کردند که در زمینه برداشتن اولین گام‌ها برای به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین به توافق رسیده‌اند.

تلاش‌های این کشور‌های اروپایی برای به رسمیت شناختن فلسطین همزمان با افزایش آمار شمار شهدا و زخمی‌ها در نوار غزه به دلیل حملات بی رحمانه رژیم صهیونیستی انجام می‌شود. همزمان، کشور‌های جهان خواستار آتش بس در نوار غزه و یافتن راه حلی پایدار برای صلح در نوار غزه هستند.

منبع: ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۱۹ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
این نتیجه فعالیت شهید خدمت امیر عبدالهیان است .اینکه میگویند خون شهید آبیاری میکند و باعث پیشرفت کاراست اینجا نمود کرده است .خدا قرین رحمتش کند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۳۷ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
واقعا همین طوره .روحشون شادچه مردشریف وپرتلاش وبزرگواری بودن.حیف وصدحیف که دیگه نیستن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۵۹ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
اتحادیه اروپا
چونکه در تشکیل رژیم صهیونیستی سهم بزرگی داشتند و
در اصل در جنایت های 76 ساله انها در حق
فلسطینی ها شریک ایند
چه بخواهند اعتراف کنند ..و چه نکنند
برای جبران خسارات وارده شده بر پیکر فلسطینی ها
و متوقف کردن ظلم و ستم
و برقراری عدالت نسبی
باید هر چه زودتر کشور فلسیطین با العاصمه القدس الشریف
را به رسمیت بشناسند
و در بازسازی زیر بناها .مثل فردوگاه .بندر وووو
کمک کنند .هم مالی و هم ارایه تکنولوژی
آخرین اخبار