انفجار مین در سردشت موجب قطع عضو یک نفر شد

مسئول فوریت‌های پزشکی سردشت گفت: انفجار مین در روستای زردکه این شهرستان موجب قطع عضو یک نفر شده است.

احمد صالح‌پور مسئول فوریت‌های پزشکی سردشت گفت: انفجار مین در روستای زردکه باعث مصدومیت یک نفر و قطع انگشت پای وی شده است.

وی اضافه کرد: آمبولانس پایگاه‌های جاده‌ای فوریت‌های پزشکی بیوران و مرکز شماره یک فوریت‌های پزشکی سردشت به محل اعزام و پس از انجام اقدامات پیش بیمارستانی در صحنه حادثه، این فرد به بیمارستان امام‌خمینی (ره) سردشت انتقال داده شد.

مسئول فوریت‌های پزشکی سردشت گفت: هم اکنون مصدوم در اورژانس بیمارستان امام‌خمینی (ره) این شهرستان تحت نظر قرار دارد و مراقبت‌های لازم برای وی انجام شده است.

صالح‌پور افزود: بارش باران و رانش زمین در مناطق مرزی موجب جابجایی مین‌ها می‌شود از این رو تردد در چنین مناطقی برای مرزنشینان به ویژه دامداران خطر انفجار مین‌های جابجا شده را در پی خواهد داشت.

وی از شهروندان خواست بدون هماهنگی و همراهی افراد محلی آگاه از تردد در معابر مرزی و محل‌های مین‌گذاری شده دوران دفاع مقدس خودداری کنند.

شهرستان ۱۰۰ هزار نفری سردشت که در جوار مرز‌های عراق واقع شده است در دوران دفاع مقدس جزو یکی از مناطق مهم جنگی شمال‌غرب کشور بود. هر سال تعدادی از ساکنان مناطق روستایی و مرزی این شهرستان به دلیل انفجار مین جان خود را از دست داده یا مجروح می‌شوند.

روز گذشته نیز بر اثر انفجار مین در مناطق کوهستانی «مامسال» شهرستان اشنویه یک نفر کشته و ۲ نفر دیگر زخمی شدند.

سردشت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.