حجت‌الاسلام‌والمسلمین رفیعی:

آیت‌الله رئیسی هیچگاه به دور دوم ریاست جمهوری فکر نمی‌کرد

استاد حوزه و دانشگاه گفت: شهید آیت‌الله رئیسی هیچگاه به دور دوم ریاست جمهوری فکر نمی‌کرد و با حضور مداوم در میان مردم هدفش را تنها خدمت به مردم و دین خدا قرار داده بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ناصر رفیعی در مراسم بزرگداشت شهید آیت الله رئیسی و شهدای خدمت که امشب از طرف مقام معظم رهبری در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت رئیس‌جمهور محبوب و مردمی ایران‌زمین، با بیان این که این حادثه سخت کام همه را در آخرین روز‌های دهه کرامت تلخ نمود، اظهار داشت: اعتقاد داریم آنچه خداوند متعال مقدر می‌سازد به صلاح است و بر آن تسلیم و راضی هستیم.

 وی در ادامه به فراز‌هایی از آیات ۲۶ و ۲۷ سوره الرحمن اشاره نمود و با بیان این که انقلاب اسلامی بار‌ها شاهد حوادث سخت این‌چنینی بوده و همچنان محکم و استوار ایستاده است، خاطرنشان کرد: هرکه روی زمین است دستخوش مرگ و فناست و زنده ابدی ذات خدای با عظمت و جلال است.

 سخنران محفل معارفی حرم مطهر در ادامه به بیان نکاتی دررابطه‌با ویژگی‌های شخصیتی سید الشهدای خدمت پرداخت و روحیه خدمتگزاری را بارزترین روحیه شهید آیت‌الله رئیسی دانست و ابراز داشت: شهید آیت‌الله رئیسی بیش از هزار روز در جای‌جای ایران حضور پیدا کرد و از نزدیک تمام فعالیت‌های دولت را رصد نمود.

 وی ضمن اشاره به اجر و پاداش خدمت به مردم در آیات و روایات، با تأکید بر این که هرکسی برای یاری مردم قدم بردارد، برای او ثواب مجاهد فی‌سبیل‌الله نوشته خواهد شد، خاطرنشان کرد: شهید آیت‌الله رئیسی مجاهد فی‌سبیل‌الله، محبوب خدا، آمن روز قیامت، خستگی‌ناپذیر، مخلص و ولایت‌مدار بود.

 رفیعی تصریح کرد: بهترین بندگان نزد خداوند متعال کسانی هستند که به مردم که عیال خداوند هستند مهربان‌تر بوده و در رفع نیاز ایشان تلاش نمایند، اظهار داشت: اگر کسی در راه رفع نیاز مردم حرکت کند، نه تنها مجاهد، بلکه محبوب خدا خواهد بود.

اخلاص ویژگی بارز شهید رئیسی بود

وی در تبیین بخش دیگری از روایات در رابطه با جایگاه خدمت به مردم، با تأکید بر این که کسی که برای برطرف سازی نیاز مردم از شهری به شهری حرکت می‌کند، همچون طواف کننده میان صفا و مروه است، اظهار داشت: کسی که در رفع نیاز مردم سعی کند، ثواب ۹ هزار سال عبادت که هر روز آن روزه دار و شب‌هایش عابد است را کسب خواهد نمود.

رفیعی به تجلی ایمان و خدمت به مردم در سیره زندگانی شهید آیت الله رئیسی اشاره نمود و اذعان داشت: بر اساس روایات اسلامی شهادت مصیبت نیست و شهید شاکر و در حال بشارت است؛ شهدا تنها گروهی هستند که درخواست خروج از بهشت را برای درک مجدد شهادت در دنیا مطالبه می‌کنند.

 سخنران حرم مطهر بانوی کرامت بر اهمیت ادامه راه شهدا به ویژه راه شهید آیت الله رئیسی تصریح نمود و خاطرنشان کرد: اخلاص یکی از بارزترین ویژگی‌های آیت الله رئیسی و همراهان ایشان بود؛ خوشا به حال کسانی که در راه خدا اخلاص دارند، به گونه‌ای که فکر، فعل، حب، بغض، انجام و ترک فعل و همه چیزشان به خاطر خداست.

 وی در ادامه ضمن تبیین ویژگی‌های انسان مخلص، با بیان این که انسان مخلص با مذمت دیگران عقب نمی‌کشد و با تعریفشان خود را نمی‌بازد، تصریح کرد: شهید آیت الله رئیسی تصریح کردند اگر توهین به من باعث حل مشکلات مردم می‌شود، آن را با جان و دل می‌پذیرم؛ شهادت در راه خدا و خدمت به بندگان خدا زیبنده‌ترین عنوانی است که آیت الله رئیسی در کنار خادم الرضایی بدان دست یافتند.

آیت الله رئیسی با تمام وجود به جایگاه ولی فقیه باور داشت

رفیعی در بخش پایانی سخنان خود بر پیروی آیت الله رئیس از ولی فقیه به عنوان باوری مستحکم اشاره نمود و با تأکید بر این که ایشان در کنار خستگی ناپذیری، اخلاص و ولایت پذیری، با تمام وجود به جایگاه ولی فقیه باور داشتند، ابراز داشت: شهید آیت الله رئیسی دبیرخانه هیئت دولت را مأمور پیگیری تمام فرامایشات رهبر معظم انقلاب نموده، عمل به منویات رهبر فرزانه انقلاب را سیاست اصلی دولت می‌دانستند.

منبع:فارس 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار