رئیس‌جمهور سوریه گفت: در اولین فرصت برای عرض تسلیت و تحکیم پیوند‌های سیاسی دو کشور به ایران سفر خواهم کرد.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه صبح امروز پنج شنبه در تماس تلفنی با محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری ضمن تسلیت و همدردی با دولت و ملت ایران گفت: شهید رئیسی شخصیتی تاثیرگذار همانند شهید سلیمانی برای ماست و نام و یاد او تا ابد در ذهن ملت و دولت سوریه خواهد ماند.

بشار اسد در این تماس تلفنی گفت: مراتب اندوه شدید خود را به شما، رهبری و مردم ایران ابراز می‌دارم. شهید رئیسی شخصیتی مهم در عرصه منطقه‌ای و بین المللی بود و محور مقاومت حمایت‌های همیشگی او را از یاد نخواهد برد.

رئیس جمهور سوریه تاکید کرد: شهید رئیسی همواره در مقابل ظلم ایستاد و ملت فلسطین در روز‌های اخیر این موضوع را از نزدیک لمس کرد. او همواره در حرف و عمل از محور مقاومت و آرمان فلسطین حمایت کرد و جهان این را از وی به یادگار خواهد داشت.

اسد خاطرنشان کرد: مردم سوریه شهید رئیسی و دکتر امیر عبداللهیان را نیز، چون حاج قاسم سلیمانی فردی ظلم‌ستیز، ضد یکجانبه‌گرایی جهانی و همراه مظلومان منطقه و جهان می‌دانند و احترام وی در کشور ما سوریه همیشگی است به همین جهت ما نیز در کشورمان عزای عمومی اعلام کردیم تا در غم بزرگ شما سهیم باشیم.

رئیس‌جمهور سوریه خاطرنشان کرد: بسیار مشتاق بودم در این روز‌ها در کنار ملت ایران باشم و به دیدار رهبری معظم انقلاب اسلامی برسم و مراتب تعزیت خود را شخصا اعلام کنم؛ لذا در اولین فرصت برای عرض تسلیت و تحکیم پیوند‌های سیاسی دو کشور به ایران سفر خواهم کرد.

مخبر سرپرست ریاست جمهوری کشورمان نیز در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن قدردانی از اعلام عزای عمومی و همچنین حضور نخست وزیر سوریه و هیئت همراه به منظور شرکت در مراسم روز گذشته وداع با شهید رئیسی گفت: سوریه شریک راهبردی و دوست همیشگی ملت ایران است و پیام شما و حضور دولتمردان سوریه در ایران موجب تسلی خاطر ماست.

سرپرست ریاست جمهوری تاکید کرد: رئیس‌جمهور شهید ما شخصیتی مردمی، دلسوز، خستگی‌ناپذیر و مهربان بود. ما دوشخصیت تاثیرگزار یعنی شهیدان رئیسی و دکتر امیر عبداللهیان را از دست دادیم که این ضایعه بزرگی برای ما بود و این حس و ارتباط را جهانیان با استقبال باشکوه مردم از پیکر شهید رئیسی و همراهانش نظاره‌گر بودند. دوستی که از محبوبیت کم‌نظیری برخوردار بود و جهان این را از استقبال باشکوه مردم از پیکر او و همراهانش دید.

مخبر با اشاره به هماهنگی ملت و دولت ایران در این روز‌های سوگواری خاطرنشان کرد: استحکام درونی و همراهی همیشگی مردم در ایران کم‌نظیر است، این را در عملیات وعده صادق و امروز در فقدان رئیس‌جمهور شهیدمان شاهدیم.

وی گفت: همه دستگاه‌ها و نهاد‌های ایران، چون گذشته در حال انجام وظایف خود هستند و این نشان از چهارچوب مستحکم جمهوری اسلامی و رهبری عالمانه مقام معظم رهبری دارد.

سرپرست ریاست جمهوری در پایان این مکالمه تلفنی تاکید کرد: ما، چون گذشته برعهد خود مبنی بر حمایت همه‌جانبه از محور مقاومت به‌ویژه کشور مستقل سوریه هستیم و منتظر دیدارتان در تهران خواهیم بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۹ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
چراحالانیمدی میترسی تروربشی
آخرین اخبار