تمرکز «سی‌ان‌ان» بر مراسم تشییع شهید جمهور:

مشهد خاستگاه معنوی و سیاسی (شهید) رئیسی است

شبکه خبری آمریکایی «سی‌ان‌ان» ضمن توجه به حضور پرشور مردم برای خاکسپاری تاکید کرد که شهر مشهد خاستگاه معنوی و سیاسی رئیس‌جمهور شهید است.

شبکه خبری آمریکایی «سی‌ان‌ان» در ادامه پوشش مراسم تشییع خادم‌الرضا (ع) آیت الله سیدابراهیم رئیسی، ضمن توجه به حضور پرشور مردم برای خاکسپاری، تاکید کرد که شهر مشهد خاستگاه معنوی و سیاسی رئیس جمهور شهید است.

 این رسانه تصویری آمریکایی گزارش داد که پیکر شهید رئیس برای خاکسپاری وارد صحن امام رضا (ع) در مشهد مقدس شد.

«فردریک پلتن» خبرنگار این شبکه خبری از مشهد مقدس گزارش داد: صد‌ها هزار نفر امروز در مشهد به مشایعت پیکر (شهید) ابراهیم رئیسی آمدند که قرار است وی در جوار صحن امام رضا (ع) به خاک سپرده شود.

وی اضافه کرد باید این نکته را برای مخاطبان شبکه یادآور شوم که حرم امام رضا (ع) یکی از مقدس‌ترین اماکن مذهبی در ایران به شمار می‌رود.

در این خصوص دفتر ایرنا در مشهد گزارش داد که هزاران نفر از مردم مشهد و استان خراسان رضوی به همراه زائران و مجاوران بارگاه منور امام مهربانی‌ها، حضرت رضا (ع) از ساعت‌ها پیش به انتظار نشسته‌اند تا با چشمان اشک بار و دل‌های پر از درد و آه فراق برای آخرین بار با رئیس جمهور محبوب خود وداع کنند.

مردم مشهدالرضا، دیگر شهرستان‌های خراسان رضوی و نیز استان‌های همجوار امروز حماسه‌ای دیگر از حضور خود را بر تارک تاریخ این سرزمین خلق کردند و حتی ساعاتی پیش از آغاز رسمی مراسم تشییع پیکر مطهر رئیس جمهور شهید، با حضور گسترده و کم سابقه خود، خیابان‌های مشهد را مملو از جمعیت کرده اند.

 آیت الله سید ابراهیم رئیسی که عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شده بود، به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شد.

حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سیدمهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور و تعدادی از محافظین و خدمه بالگرد از سرنشینان بالگرد حامل رئیس‌جمهور بودند.

مراسم تشییع جانباختگان سانحه بالگرد روز سه‌شنبه در تبریز و قم و دیروز (چهارشنبه) با حضور میلیون‌ها ایرانی عزادار در تهران برگزار شد.

همچنین بیش از ۶۰ هیأت عالی‌رتبه خارجی در مراسم بزرگداشت شهادت رئیس جمهور و وزیر خارجه ایران که عصر دیروز در تهران و با حضور محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری و علی باقری، سرپرست وزارت امور خارجه برگزار شد، شرکت کردند. بیش از ۱۰ هیات در سطح سران، حدود ۲۰ هیات در سطح وزیر و دیگر میهمانان در سطوح مختلف نظیر روسای پارلمان و فرستادگان ویژه در این مراسم حاضر شده و به شهدای خدمت ادای احترام کردند.

منبع: ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار