ساماندهی راه‌های شهری و روستایی مهریز

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد، از ساماندهی راه‌ها در حوزه راهداری مهریز خبر داد.

رستگاری مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد در جریان بررسی موضوعات و مسائل حوزه راهداری مهریز پیرو سفر استاندار به این شهرستان، از روکش آسفالت محور تقاطع زردین خبر داد و گفت:در مدت یک ماه آینده روکش محور حد فاصل پمپ بنزین تنگ چنار تا سه راهی زردین صورت می‌گیرد.

وی از اصلاح و ساماندهی چندین آبراهه در روستا‌های مهریز خبر داد و اظهار داشت:تعدادی آبراهه در برخی مناطق شهرستان مهریز با توجه به حجم بارش‌ها نیاز به تقویت دارد که در دستور کار قرار دارد. 

رستگاری تصریح کرد:سه دستگاه آب نمای موجود در محور روستایی گردکوه و بهادران تبدیل به پل آبرو می‌شود که یک دستگاه توسط راهداری انجام و دو دستگاه دیگر به طور مشارکتی راهداری و فرمانداری اصلاح می‌شود.

وی همچنین از بهسازی و مرمت مسیر مهریز -مروست خبر دادو بیان داشت:محور مهریز-مروست در حوزه راهداری شهرستان مهریز و شهرستان مروست می‌باشد و این مسیر یکی از مسیر‌های قدیمی است و تاکنون کار ویژه‌ای برای آن انجام نشده است و به علت جاری شدن سیلاب‌ها و برودت هوا در زمستان نیاز به کار ویژه‌ای دارد و در حال حاضر لکه گیری موضعی در حال انجام است.

وی بیان داشت:در حال پیگیری تامین اعتبار برای رفع مشکل، اصلاح، مرمت و ساماندهی مسیر هستیم.

رستگاری همچنین از روشنایی محور یزد-مهریز خبر دادو بیان داشت:روشنایی مسیر یزد-مهریزدر حال پیگیری و کارگاه آن فعال است و با پیگیری روزانه به زودی به سرانجام می‌رسد.
ساماندهی مسیر دسترسی معادن شن و ماسه در محور کنج کوه از دیگر مصوبات بود.

فرماندار شهرستان مهریز هم گفت:این بازدید‌ها با سه موضع ایمن سازی جاده‌های موجود، تعریض موارد مورد نیاز و اصلاح و مرمت مسیر‌های دچار آب بردگی و اصلاح آب نما‌ها و روکش جاده ه‌های مواصلاتی شهرستان محور مهریز-انار و مهریز-مروست انجام گرفت.

آخوندی همچنین از راه اندازی مجتمع بین راهی در محور اصلی مهریز خبر دادو گفت:مجتمع بین راهی با حضور سرمایه گذار جدید جهت خدمات بهتر و بیشتر به مسافران و میهمانان راه اندازی می‌شود.

احمدآخوندی افزود:پل تخریبی محور کنج کوه از درخواست‌های مردمی بوده که مورد بازدید قرار گرفت و مقرر شد طبق درخواست ماده ۱۸ بحران و موافقت نامه از استانداری فرآیند مناقصه آن تاچند روز آینده برگزار و عملیات ساخت آن شروع می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۳۰ ۰۴ خرداد ۱۴۰۳
خسته نشین بعد دو سال