حضور فرمانده کل ارتش بر مزار شهید سرتیپ دوم خلبان مصطفوی

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در نخستین ساعات امروز (جمعه) بر مزار شهید سرتیپ دوم خلبان سید طاهر مصطفوی حضور یافت.

امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی، ضمن قرائت فاتحه و ادای احترام به مقام شامخ این شهید خدمت با خانواده شهید مصطفوی گفتگو کرد.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با همسر و فرزند شهید سرتیپ دوم خلبان مصطفوی ضمن دلجویی از ایشان به فرازی از عهدی که منسوب به حضرت علی (ع) است اشاره کرد و گفت: امیرالمومنین علی (ع)، خطاب به مالک اشتر نخعی می‌فرمایند: ای مالک! من و تو هر دو سربازیم و چه نیکوست که عمرمان بر خاک و خون میدان نبرد به پایان برسد و فردای قیامت در پیشگاه خداوند بزرگ، گلگون‌کفن و سپیدروی محشور شویم.

وی تصریح کرد: شهادت اوج آرزوی کسی است که لباس نظامی به تن می‌کند و برای امثال شهید مصطفوی که عمری پایشان را از زمین کندند و به آسمان پرواز کردند، پرواز حقیقی و واقعی همیشه آرزو بوده و خلبانان در حقیقت مصداق بارز «کمال انقطاع» هستند چرا که وقتی از زمین پرواز می‌کنند به جز خداوند به کسی نمی‌اندیشند.

فرمانده کل ارتش با ابراز امیدواری برای توفیق انجام وظیفه برای خانواده شهدا، گفت: از درگاه خداوند آرزوی صبر به معنای واقعی کلمه را برای شما عزیزان دارم و از قادر متعال خواهانم که به فضل و کرم و بزرگی‌اش سکینه و آرامش را به قلب خانواده‌های شهدا از جمله شما نازل فرمایند.

امیر سرلشکر موسوی در ادامه با حضور بر مزار فرماندهان شهیدش از جمله امیر سرلشکر سیدموسی نامجوی و امیر سرلشکر ولی‌الله فلاحی با تقدیم فاتحه، به مقام شامخ این شهدای گرانقدر ادای احترام کرد.

وی همچنین بر مزار شهیدان چمران، همت، باقری، کلاهدوز و همرزم شهیدش سیدرضا حسینی نیز حاضر شد و به روان پاک همه این شهدای بزرگ فاتحه‌ نثار کرد.

آیت‌الله رئیسی روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه در سفری استانی به آذربایجان شرقی برای حضور در مراسم افتتاح سد مرزی قیزقلعه‌سی همراه با همتای آذربایجانی خود به شمال این استان در نزدیکی مرز همسایه شمال غربی کشور سفر کرده بود که در بازگشت به تبریز، بالگرد حامل رییس جمهور، وزیر امور خارجه، امام جمعه تبریز، استاندار آذربایجان شرقی، تیم محافظت و خدمه پرواز دچار سانحه شد و سقوط کرد. در اثر این سانحه، همه مسافران این پرواز به شهادت رسیدند و آخرین برگ از سفرهای استانی آیت الله رئیسی با شهادت وی در راه خدمت به وطن رقم خورد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۴۵ ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
فاتحه به محمد ال محمد صلوات
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۷ ۰۴ خرداد ۱۴۰۳
امیریوسفی شهدای نیروی هوایی درلابلای اخبار واحساسات ومسئولان گم شده اند من بیشتر عکسهای شهدا را نگاه میکردم همه بودند بجز عکس این سه نفر
امیر موسوی مظلومیت ارتش در شهادت هم نمایان هست این همه عکس وخاطره وفیلم و تمجید از سردارموسوی ولی ازاین عزیزان اصلا
آخرین اخبار