عوامل تاثیرگذار بر قیمت آپارتمان در مناطق مختلف اعلام شد

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: عوامل متعددی از جمله قرارگیری ملک در مناطق مختلف و دسترسی آن به مراکز اصلی شهر در قیمت آپارتمان تاثیرگذار است.

داود بیگی نژاد نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه عوامل بسیار زیادی بر تعیین قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران اثر دارد گفت: محل قرارگیری ساختمان و دسترسی آن به نقاط مختلف و مراکز اصلی شهر تاثیر بسیار زیادی بر تعیین قیمت مسکن دارد به طوری که اگر دسترسی واحدها به مناطق مرکز شهر و خطوط ارتباطی مترو و بی آرتی مناسب و سریع باشد زمینه ساز افزایش قیمت ها خواهد بود.

وی ادامه داد: برای بسیاری از خریداران متراژ واحدهای مسکونی بسیار مهم است و به طور معمول متراژهای ۷۰تا ۸۵متر پر خریدارترین متراژهای واحدهای مسکونی است که بر روی قیمت مسکن هم اثر گذار است. همچنین نقشه واحدهای مسکونی هم از دیگر عوامل کشف قیمت ها به شمار می رود.

بیگی نژاد  با بیان اینکه عمر و امکانات داخلی آپارتمان و مشاعات از دیگر عوامل اثر گذار بر قیمت مسکن به شمار می رود گفت:عمر پایین ساختمان و داشتن امکانات در ساختمان ها می تواند قیمت مسکن را افزایش دهد.

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران بیان کرد: نورگیر بودن آپارتمان یکی دیگر از عوامل و جذابیت هایی است که می تواند قیمت واحد مسکونی را افزایش دهد.

وی افزود: نبود آسانسور و پارکینگ می تواند قیمت مسکن را کاهش دهد همچنين  آسیب پذیر بود واحد مسکونی در برابر بلایایی طبیعی می تواند از قیمت مسکن بکاهد.

بیگی نژاد تاکید کرد:نقشه و امکانات آشپزخانه و سرویس های بهداشتی در صورتی که در موقعیت مناسب واحد مسکونی قرار گرفته باشند می تواند کلید فروش بهتر واحد مسکونی باشد.

 

برچسب ها: ساخت مسکن ، قیمت مسکن
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۲۵ ۱۵ خرداد ۱۴۰۳
باید مسکن فوق ارزان دولتی تولید شود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۲ ۰۸ خرداد ۱۴۰۳
خونم خالی شد خواستم نقاشی کنم ۱۵میلیون شد۲ سال پیش ۲۰میلیون خرج لوله کشی و توالت فرنگی شد
الان بازدید کننده خونه را دیده می‌کنه کف آشپزخانه را چرا سنگه باید سرامیک کنی باید کابینت را بردارم که خودش ۳ میلیون فقط اجرت برداشت و نصب کابینت میشه بجز بنایی و مصالح ساختمانی
برای همین دلایل سال دیگه خونه ام را زیر ماهی ۱۵میلیون اجاره نمیدم .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۴۷ ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
تنها راهکار بنیادی و پایدار برای مدیریت ترافیک ، آلودگی هوا و گرانی خانه در شهرهای تهران، اصفهان ، مشهد و قم، کوچ نیمی از مردم این شهرها به بخش های بی جمعیت در جنوب و مرکز کشور است. از 40 سال پیش نمی بایست چنین می شد و اکنون که دمل چرکین شده تنها راه، جراحی است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۳۰ ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
سلام
خواهشاً تو رو همون خدا، طرح دکتر رییسی فراموش نشه، الان ما زمین گرفتیم ولی در ساختش ماندیم، مصالح خیلی گران شده است و قدرت خرید مصالح نداریم خواهشاً در این یکی دو سال که مردم دارن خانه ها را می سازند قیمت مصالح را شدید کنترل کنید
آخرین اخبار