خدمات ماندگار شهید آیت الله رئیسی در عرصه فرهنگ و هنر کردستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: دولت کریمه شهید آیت الله رئیسی در عرصه سخت افزاری و نرم افزاری فرهنگ و هنر خدمات ماندگاری به اصحاب فرهنگ و هنر استان ارائه کرد.

 علی اصغر دریایی اظهار داشت: در دوران کمتر از سه سال دولت سیزدهم به ریاست شهید خدمت آیت الله رئیسی خدمات ماندگاری در عرصه فرهنگ و هنر ارائه شد، علاوه بر برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری، تکمیل و ساخت پلاتو‌های شهر سقز، دیواندره و بیجار و کلنگ زنی پلاتو‌های جدید در شهر‌های بانه و قروه از جمله مهمترین این خدمات است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: از افتخارات این دوره کوتاه برگزاری و احیای جشنواره‌های دارای سابقه چندین ساله با کیفیت عالی از جمله تئاتر خیابانی مریوان، هه لپه رکی بانه، تئاتر کوردی سقز، کنگره شعر عاشورایی قروه، جزءخوانی قرآن کریم، اکران فیلم فجر، تئاتر طنز دیواندره، جشنواره مطبوعات و رسانه‌های استان و تئاتر استانی از جمله مهمترین و شاخص‌ترین این جشنواره است.

وی اضافه کرد: طراحی جشنواره‌های متناسب با فرهنگ و آداب و علایق مردمان مناطق مختلف این خطه از ایران زمین از جمله شعر شمیم رضوی، کنگره ملاعبدالله باشماق، شعر مردمیدان بیجار، موسیقی خیابانی کامیاران، تئاتر خیابانی و آیین‌های سنتی زیویه، تئاتر استانی مونولوگ دهگلان، جشنواره هنر‌های تجسمی جوانان کشور، همایش مدیحه سرایی و دف نوازی سقز، جشن مهر سینمای کردستان، جشنواره رسانه‌های ورزشی و تجلیل و قدردانی از هنرمندان فراموش شده سراسر استان از مهمترین نوآوری‌های عرصه فرهنگ و هنر بوده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ضمن اظهار تاسف و تأثر فراوان از این حادثه ناگوار اذعان داشت: سفر آیت الله رئیسی شهید خدمت و هیات دولت به استان کردستان و دیدار صمیمی با اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و قرآنی منجر به دیدگاه مثبت به عرصه فرهنگ و هنر از سوی نظام شد.

وی با برشمردن خدمات دیگر دولت به ریاست شهید خدمت گفت: تسهیلات اعطایی کم بهره بانکی به اصحاب فرهنگ و هنر در حجم زیاد بی سابقه بود تا جایی که به اذعان هنرمندان تاکنون چنین تسهیلات به این عرصه اختصاص داده نشده بود.

دریایی در پایان عنوان کرد: بدون شک مدیریت همه جانبه شهید آیت الله رئیسی توقعات از روسای جمهوری بعدی را به شدت بالا خواهد برد، زیرا در طول سه سال سه بار به کردستان سفر نمودند و هر بار با کوله باری مملو از مصوبات در همه عرصه‌ها بذر امید و نشاط را در دل مردم زنده و احیا کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.