رئیس دیوان بین‌المللی دادگستری در ابتدای جلسه امروز (جمعه) صراحتا خواستار توقف حمله نظامی رژیم صهیونیستی به رفح شد. 

جلسه دادگاه لاهه در خصوص پرونده شکایت از رژیم صهیونیستی از دقایقی پیش آغاز شد. در این جلسه رئیس دیوان بین‌المللی دادگستری اعلام کرد که شرایط زندگی ساکنان نوار غزه «به میزان قابل توجهی بدتر» شده است.

به گزارش الجزیره، رئیس دادگاه لاهه تاکید کرد که وضعیت انسانی در شهر جنوبی «رفح» نیز پس از هفته‌ها بمباران «فاجعه‌بار» است. به گفته این مقام سازمان ملل، حمله زمینی اسرائیل به رفح همچنان ادامه دارد و موج دیگری از آوارگی را به دنبال داشته است. 

«نواف سلام» رئیس دیوان بین‌المللی دادگستری اعلام کرد که این نهاد حمله نظامی در رفح را «تحولی خطرناک» می‌داند که بر رنج مردم می‌افزاید و اسرائیل باید از هرگونه اقدامی که فلسطینی‌ها را تهدید می‌کند، خودداری کند.

قاضی نواف سلام در ادامه صراحتا گفت که اقدامات اسرائیل برای تخلیه رفح کافی نبوده و این رژیم امنیت آوارگانی که از رفح به منطقه «المواسی» رفته‌اند را تامین نکرده است. او خواستار توقف حملات اشغالگران در رفح شد و گفت که اسرائیل باید اقدامات موثرتری را برای اطمینان از دسترسی کمیته تحقیق انجام دهد.

پرونده‌ای که آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی در دادگاه لاهه تشکیل داده خواستار توقف حمله نظامی این رژیم به غزه است. این پرونده همچنین رژیم اشغالگر را به ارتکاب «نسل‌کشی» متهم می‌کند.در جلسه علنی هفته گذشته، آفریقای جنوبی استدلال کرد که برخلاف حکم اولیه دادگاه که از اسرائیل خواسته بود ورود کمک‌های بشردوستانه را تسهیل کند، این رژیم به نسل‌کشی خود در غزه با سرعت ادامه داده و «به مرحله جدید و وحشتناکی» رسیده است. 

شایان ذکر است که دادگاه لاهه بازوی اجرایی ندارد، اما بی‌توجهی به دستورات آن ممکن است سبب انزوای بیشتر رژیم صهیونیستی شود.

مترجم: زهرا نجفی

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۵۸ ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
مرگ بر اسرائیل جنایتکار
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۲۵ ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
نقدا دلارهای صهیونیستها بر دادگاههای جهان که همان لاهه میباشد حکم میکنند اینها اگر سطح فکری داشتندیک بچه ده ساله در جهان کلی سند واقعی برای نقض قوانین سازمان ملل و پایمال شدن حقوق بشر دارد اما آنها تازه میخواهند یک گروه حقیقت یاب بفرستند معلوم است این وقت کُشی برای نسل کُشی است حالا کلاه پشمکی را برسر گذاشته برای بی اعتبار بودن دادگاههای بی خاصیت یک لحظه سکوت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۵۹ ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
قوانین برای کشورهای کوجک و بی قدرته، ابزار ظلم و ستم، اونایی که یلدر اند و زور دارن به این قوانین و دادگاه ها و ...اهمیتی نمیدن اما آن را وسیله اعمال زور علیه کوجکترها قرار داده اند! این زورمندی با اسامی مختلفی مثل دموکراسی به خورو جهانیان داده میشه، منفعتشون نباشه، این قوانین هیچ ان و دادگاه ها غیر صالح!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۳ ۰۴ خرداد ۱۴۰۳
باشه حتما..شما خودتان اسراییلی هستید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۲۲ ۰۴ خرداد ۱۴۰۳
اسرائیل کودک کش به هیچ قانونی پایبند نیست

اسرائیل نابود خواهد شد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۹ ۰۴ خرداد ۱۴۰۳
مسئول تروریست های جهانی جوبایدن ونتان یاهو وپشتیبانشان
سیاسیون پنج کشور غربی (آمریکا و انگلیس و فرانسه وکاناداوآلمان ) وصهیونیسم یهودی میباشد که بر کل سازمان ملل حکومت دیکتا توری دارند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۸ ۰۴ خرداد ۱۴۰۳
روز انتقام سخت از صهیونیست های وحشی به خاطر جنایت هایشان دور نیست.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۹ ۰۴ خرداد ۱۴۰۳
ما منتظر حکم بازداشت نتانیاهو هستبم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۴۰ ۰۴ خرداد ۱۴۰۳
زرشک.
اینها همه مقصودشون معطل کردن و وقت خریدن برای اسرائیل هست. دادگاه لاهه اگر دادگاه بود حکم قطعی می داد خودشون که میدونند کی ظلم کرده.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۱۷ ۰۴ خرداد ۱۴۰۳
چشم‌ حتماهمین الان‌.ازطرف اسرائیل .اخه اینم شدحکم‌ بی فایده اس
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۱۰ ۰۴ خرداد ۱۴۰۳
پس قضیه صدور حکم جلب و بازداشت نتانیاهو چی شد؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۵۱ ۰۴ خرداد ۱۴۰۳
رژیم صهیونیستی وحشی و کودک کُش ، به هیچ کدام از قوانین بین المللی پایبند نبوده و نخواهد بود . چون سران و مقامات بی منطق و تروریست آمریکا حامی وی هستند.
آخرین اخبار