بختیاری گفت: رئیس جمهوری مردمی و شهید ایران مبازره با فساد را در رأس برنامه‌های خود قرار داده بود.

سید مرتضی بختیاری عصر جمعه در مراسم بزرگداشت شهدای خدمت که در گلستان شهدای اصفهان برگزار شد، افزود: شهید آیت‌الله رئیسی به‌عنوان کسی که با رأی مردم به مقام ریاست‌جمهوری رسیده بود، تجاوز به بیت‌المال و مبارزه با فساد را بر نمی‌تابید و تمام تلاش خود را برای برقراری عدالت و مبارزه با فساد می‌گذاشت.

وی ادامه داد: هر کجا ظلم به بیت‌المال شنیده می‌شد آستانه تحمل ایشان کم‌رنگ می شد و دستور رسیدگی صادر می‌کرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه شهیدآیت‌الله رئیسی در سه سال تولیت آستان قدس رضوی مدیریت جهادی داشت، یادآور شد: روحیات ایشان برخاسته از ایمان و تقوا بود و به خود هیچ‌وقت اجازه خستگی نمی‌داد و این چیزی جز نتیجه نظام و مدیریت دینی و اسلامی نیست.

وی گفت: اینکه رهبر معظم انقلاب در پیام تسلیت خود مدال خادم‌الرضا را به آیت‌الله رئیسی تقدیم کرد بر اساس تلاش‌های ایشان بود چرا که تمام بضاعت خود را برای خدمت به زائران و مظلومان به میدان آورد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) تصریح کرد: ایشان در مدیریت تولیت آستان قدس رضوی معاونت امداد مستضعفان را زنده کرد و اکنون روزی نیست که بر سر سفره حضرت رضا (ع) محرومان نباشند و این فرهنگ را آیت الله رئیسی آورد.

وی با اشاره به تقوا، عدالت و خستگی ناپدیری شهید خدمت گفت: این شهید بزرگوار روز تعطیل و کاری نداشت و تمام و قت خود را برای مردم گذاشت؛ زیرا قرب به خدا را در خدمت به مردم و تقوا می‌دانست.

بختیاری گفت: تصاویر منزل مادر رئیس جمهور دنیا را تکان داد؛ چنانچه مردم محلی نیز نمی‌دانستند که این خانه در این محل منزل مادر رئیس‌جمهور یک مملکت است و این نشانه مصداق بارز ساده‌زیستی، تربیت دینی، اسلامی و تحقق گفتمان شعار در عمل و برنامه است.

وی خاطرنشان کرد: بارها از زبان رییس جمهور کلمه «نوکر مردم» بیرون آمد و ایشان به واقع کار کردن برای مردم اعتقاد داشت.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به دیگر اقدامات سید محرومان گفت: شهادت می‌دهم در ۳۳ ماهی که دولت را اداره کرد برای نیازمندان بهزیستی و کمیته امداد دستوراتی صادر نمود که در طول تشکیل نهاد تا کنون چین اقداماتی صورت نگرفته بود.

وی بیان کرد: ایشان ۱۸۶ درصد افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی را افزایش داد اما همیشه بر توانمندسازی مددجویان تاکید کرد و معتقد بود باید نیازمندان را توانمند ساخت به نحوی که زندگی عزتمندی داشته باشند.

بختیاری افزود: ایشان طرح شهید رجایی را برای سالمندان و بیماران صعب‌العلاج می‌دانست و تاکید داشت؛ مابقی افراد تحت پوشش باید خودکفا شوند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) تاکید کرد: یکی از دغدغه مهم ایشان برداشته شدن چهره فقر از زندگی مردم بود و با وجود تحریم‌های ظالمانه و تورم معتقد بود این فقر زیبنده نظام اسلامی نیست و باید تمام بضاعت و توان داخلی را برای رفع آن گذاشت.

وی تاکید کرد: شهید آیت الله رئیسی الگوی خود در زمان است و اخلاص، ساده زیستی و مدیریت دینی این خادم جمهوری موجب تشییع کم نظیر ایشان توسط مردم تهران و غوغایی دراین شهر شد.

مراسم یادبود شهدای خدمت امروز عصردر محل گلستان شهدای اصفهان با حضور پرشور اقشار مختلف مردم، مسئولان،مدیران و نیز پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان ترتیب یافت. این مراسم با شعری در وصف خدمات شهید جمهور و نیز مداحی توسط مداحان اهل بیت(ع) به پایان رسید.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.