اجرای ۲۴۵۰ میلیارد تومان پروژه آبفا از خدمات شهید رئیسی در کردستان

فرهاد مدیرعامل شرکت آبفا کردستان گفت: در دوران خدمت شهید آیت الله سیدابراهیم رئیسی ۲۴۵۰ میلیارد تومان پروژه در حوزه آب و فاضلاب در استان اجرا شد.

محمد فرهاد گفت: بدون تردید خدمات ارزنده رئیس جمهور شهید دکتر رئیسی در سراسر کشور نمود داشته است و این تلاش‌ها در استان کردستان هم بویژه در بخش آب و فاضلاب پررنگ بوده است.

فرهاد مدیرعامل شرکت آبفا کردستان بیان کرد: در ۲ دور سفر رئیس جمهور شهید به استان ۱۷۵۰ میلیارد تومان پروژه شامل آبرسانی به شهر سنندج از سد آزاد، تصفیه خانه آب شهر دیواندره و ارتقاء کمی و کیفی تصفیه خانه فاضلاب شهر سنندج به بهره برداری رسید.

وی خاطرنشان کرد: در دهه فجر سال ۱۴۰۱ نیز و به مدد توجهات ویژه رئیس جمهور به حوزه آب و فاضلاب استان مبلغ ۱۱۴.۵ میلیارد تومان پروژه شامل ایستگاه پمپاژ پل شیخ، تصفیه خانه آب اضطراری مریوان، ازن زنی تصفیه خانه آب بانه، اجرای خط انتقال آب کانی اصحاب به سد بانه و آبرسانی به ۱۳ روستا به بهره برداری رسید.

فرهاد افزود: در دهه فجر سال ۱۴۰۲ نیز ۷۶ میلیارد تومان پروژه شامل تصفیه خانه فاضلاب روستای قروچای دهگلان و آبرسانی به ۱۳ روستا افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان تصریح کرد: در هفته دولت سال ۱۴۰۲ نیز ۱۵۴ میلیارد تومان پروژه شامل خط انتقال آب سقز، تصفیه خانه فاضلاب روستای قلیان سنندج و آبرسانی به ۱۵ روستای استان با دستورات و تأکیدات رئیس جمهور شهید افتتاح شد.

وی افزود: با توجه به تأکیدات رئیس جمهور مبنی بر لزوم محرومیت زدایی از روستاها، طرح جهاد آبرسانی به روستا‌های محروم کشور در دستور کار وزارت نیرو قرار گرفت و در این راستا آبرسانی به ۱۶۹ روستای استان کردستان در دولت رئیس جمهور شهید با اعتبار ۵۲۸ میلیارد تومان آغاز شد که در حال حاضر با ۵۰ درصد پیشرفت ۳۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

فرهاد تصریح کرد: اجرای ۶۰۰ کیلومتر عملیات اصلاح و توسعه شبکه‌های آب و فاضلاب در کردستان از دیگر دستاورد‌های دولت سیزدهم و تلاش‌های رئیس جمهور شهید و دولت خدمتگزار وی در استان کردستان است.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان گفت: اجرای ۲۴۵۰ میلیارد تومان پروژه طی عمر این دولت در حوزه آب و فاضلاب استان نشان از عنایت ویژه رئیس جمهور شهید به مردم کردستان و پیشرفت و آبادانی این خطه از کشورمان بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.