رییس سازمان انرژی اتمی ایران:

صنعت هسته‌ای ایران در تراز برتر دنیا قرار دارد

اسلامی گفت:‌ صنعت هسته‌ای ایران طی ‌سال‌ها همواره با تحریم و دشمنی مواجه بود، اما با تلاش دانشمندان جوان این مرز و بوم، رشد چشمگیری داشته است‌.

محمد اسلامی شامگاه دیشب با حضور در مراسم بزرگداشت خادم‌الرضا شهید جمهور، حضرت آیت‌ الله سیدابراهیم رئیسی و شهدای خدمت در مصلی بزرگ المهدی (عج) شهرستان بابلسر به سخنرانی پرداخت.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران در این مراسم اظهار کرد: از دست دادن رییس جمهور خدوم و خستگی ناپذیر و هیات همراه ایشان، ضایعه‌ای دردناک، تلخ و جبران نشدنی است. خداوند ان‌شاءالله روح این شهدا را با صالحان و مقربان حق محشور بفرماید.

وی تصریح کرد: زیبایی زندگی انسان به ایمان است. نقطه ارزش و تراز برتر ایمان، اطاعت از خداوند متعال، اطاعت از رسول او و ولی امر است. اوج انسانیت و ایمان در اطاعت از خداوند نمایان می‌شود.

اسلامی تاکید کرد: حضرت آیت الله رئیسی، الگوی اخلاق، ادب، متانت، صبر و مقاومت بودند. ایشان به شکل بسیار حساس و پرتلاش و با نگاه خدمت به مردم و جامعه رفتار می‌کردند و هیچ‌گونه کوتاهی در رویکرد و عملکرد ایشان وجود نداشت.

وی ادامه داد: رییس‌جمهور به معنی واقعی کلمه از «حق» دفاع می‌کردند و هیچ وقت از گفتن حق ابایی نداشتند. عروج و شهادت ناگهانی ایشان، غم را بر وجود ملت ایران مستولی کرد. همه اقشار مردم به سبب فقدان این عنصر ارزشمند انقلابی غمگین هستند و این مراسم باشکوه در مصلی بزرگ المهدی (عج) شهرستان بابلسر که به همت امام جمعه این شهرستان برگزار شد، بیانگر این موضوع است.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران خاطرنشان کرد: برای شهید آیت الله رئیسی، توجه به رضایت خداوند بسیار اهمیت داشت و خداباوری، خدمت به جامعه و گره‌گشایی از کار مردم برای ایشان اهمیت فراوانی داشت. شهید رئیسی توجه ویژه‌ای به دستورات مقام معظم رهبری داشتند.

وی توضیح داد: با روی کار آمدن دولت سیزدهم، تهاجم سنگینی از بعد روانی و سیاسی علیه این دولت وجود داشت و نظام استکبار نیز با تحریم‌ها این موارد را تشدید کرده بود. در آن مقطع، رییس جمهور فقید کشورمان دو گزینه پیش روی خود داشت که یکی ادامه دادن مسیر گذشته و دیگری قرار دادن کشور در مسیر انقلابی و جهادی مورد تاکید مقام معظم رهبری بود.

وی عنوان کرد: مردم‌داری واقعی، سفرهای استانی ، پیگیری مصوبات این سفرها، توجه به کارگران و محرومان، حرکت در مسیر توسعه اقتصادی کشور از مهم‌ترین رویکردهای شهید آیت الله رییسی بود.

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: ایشان در تمام پست‌هایی که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی برعهده داشتند همواره شب و روز به فکر خدمات‌رسانی به مردم بودند و به شکل خستگی‌ناپذیر همیشه در تلاش بودند تا به وعده‌ها و قول‌هایی که به مردم داده شده حتما عمل شود.

اسلامی تصریح کرد: آیت الله رئیسی قبل از انتخابات ریاست جمهوری با انتخاب هیات‌های کارشناسی خبره، نقاط ضعف و قوت همه دستگاه‌ها را استخراج کرده بودند. کاری که با ورود ایشان به عرصه انتخابات و ریاست جمهوری توانست تحولی را در کشور ایجاد کند.

وی در ادامه افزود: شهید امیرعبداللهیان به عنوان فردی دارای رویکردی جهادی و عملیاتی بود. این شهید که روحش شاد باشد، در این مدت نقش مهمی در سیاست خارجی کشورمان ایفا کرد و توانست در بهترین شکل روابط ایران با کشورهای مختلف را تنظیم کند.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: در روزهایی که از شهادت شهدای خدمت کشورمان می‌گذرد، شاهد گرامی داشتن یاد و خاطره آن‌ها در سازمان‌های بین المللی بوده‌ایم. این مساله به واسطه خداباوری، مردم باوری و ولایت‌مداری رخ داده است. موارد مهمی که مردم و مسوولان کشورمان باید آن‌ها را دنبال کنند تا بتوانند خدمات خویش را ماندگار کرده و عمل صالحی از خود به جا بگذارند.

وی افزود: در همین مدتی که از عمر دولت سیزدهم گذشت، بارها شاهد قدردانی مقام معظم رهبری بودیم؛ یکی از این بخش‌هایی که در این دولت مورد قدردانی قرار گرفت و ایشان در چندین نوبت به این موضوع اشاره داشتند، مربوط به بخش فناوری هسته‌ای بوده است. مقام معظم رهبری در بخش فناوری هسته‌ای کشور بارها تاکید داشتند که سازمان انرژی اتمی ایران باید به سمت صنعتی شدن حرکت کند تا بتواند تاثیر بسزایی در زندگی مردم داشته باشد.

اسلامی عنوان کرد: موضوع مهمی براساس بیانات و تاکیدات مقام معظم رهبری در سازمان انرژی اتمی ایران رخ داده، این است که رویدادها و برنامه‌های صنعت هسته‌ای کشور به شکلی جدی دنبال می‌شود. خوشبختانه طی این مدت دستاوردهای مهمی را در صنعت هسته‌ای کشور شاهد بوده‌ایم که در کنار لطف الهی، تاکیدات و حمایت‌های مقام معظم رهبری؛ پیگیری‌های شهید خدمت، آیت الله رئیسی، نقش بسزایی در این مساله داشته است.

 کمتر از ۱۰ روز دیگر یکی از سایت‌های پرتودهی محصولات کشاورزی کشور افتتاح می‌شود

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان این که، کمتر از ۱۰ روز دیگر یکی از سایت‌های پرتودهی محصولات کشاورزی در کشور افتتاح می‌شود، گفت: برای افزایش کیفیت تولید، کاهش ضایعات غذایی، و مبارزه با آفت ها، پرتودهی محصولات کشاورزی بر اساس برنامه های از پیش تعریف شده انجام خواهد شد.

محمد اسلامی روز شنبه در جلسه هماهنگی راه اندازی مرکز گسترش کشاورزی هسته ای در ساری افزود: برای راه اندازی مرکز پرتودهی محصولات کشاورزی در کشور ۱۲ قطب تعریف شد که مازندران از جمله این قطب ها محسوب می شود.

این مقام مسوول تصریح کرد: در مازندران با تولید بیش از ۶ میلیون تن محصولات کشاورزی راه اندازی مرکز پرتودهی یک ضرورت است.

وی با بیان این که مبارزه با مگس مدیترانه ای در ۱۴۰ هکتار از اراضی مرکبات دشت ناز مازندران با استفاده از فناوری هسته ای انجام شد، خاطرنشان کرد: اجرای این طرح در باغ مرکبات مازندران ۹۲ درصد نتیجه مثبت داشت که آمار قابل توجهی است.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: پرتودهی محصولات کشاورزی آفت ها و سموم را از بین خواهد برد که اگر در این حوزه فعالیت نشود دولت باید در بخش درمان هزینه کند.

اسلامی با بیان این نکته که در کمتر از ۱۰ روز دیگر یکی از سایت های پرتودهی در کشور افتتاح خواهد شد، ادامه داد: تا اواسط مهرماه سال جاری افتتاح سایت های پرتودهی در کشور به هشت سایت خواهد رسید.

وی گفت: از مجموع ۱۳۰ میلیون تن محصولات کشاورزی تولیدی در کشور ۴۰ میلیون تن آن ضایع می شود که با پرتودهی آمار ضایعات به مراتب کاهش خواهد یافت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۷
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
احمد
۰۸:۲۹ ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
در بحث بهداشت و درمان و رفاه مردم در چه سطحی از دنیا هستیم؟؟ ارزش پول ما چندم جهانه؟؟ در فرار مغزها و خودکشی پزشکان و پرستاران چی؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۴۴ ۰۶ خرداد ۱۴۰۳
این چاه اگه برای مردم آب نداره ولی برای شما نان داره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۸ ۰۶ خرداد ۱۴۰۳
مقام معظم رهبری در بخش فناوری هسته‌ای کشور بارها تاکید داشتند که سازمان انرژی اتمی ایران باید به سمت صنعتی شدن حرکت کند تا بتواند تاثیر بسزایی در زندگی مردم داشته باشد.
Iran (Islamic Republic of)
علی محمد زاده
۱۲:۴۰ ۰۶ خرداد ۱۴۰۳
هسته‌ای شدن باعث نارضایتی مردم وفقر آنها وتحریمهای زیاد شد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۳۰ ۰۶ خرداد ۱۴۰۳
اینها همه نتیجه تلاش‌ها و همیت شهید جمهور و اقدامات مسئولین دولت هست..تو رو خدا یه بار دیگه کسانی نیان که بتن بریزند و با دولتها دیگه گپ بی ثمر بزنن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۴ ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
امروزدنیا، دنیای زوره، باید صلاح داشته باشی،
مواظب، صنعت هسته ای باشید
امریکا دوباره عزمش راجذم کرده
برای فلج کردن چرخه هسته ای
،
بم، بم، بم، بم بم، ازنان شب. واجبتره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۴۳ ۰۶ خرداد ۱۴۰۳
چند کلاس سواد داری؟
Italy
ناشناس
۲۳:۰۶ ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
هسته رو ول کن تراز زندگی مردم عادی بگو چون مسولین وتجار ورابطین مسولین که وضعشون خوبه تراز اکثریت مردم رو بگو اگر خوبه چرا یارانه می‌گیرند چرا بسته های کمکی میگیرند وچرا آه چناله میکنند تراز هسته برای من و خانواده م نمیشه نون وای نمیشه هزینه ونمسشه لباس تن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۱۰ ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
مابه دنبال حقمان هستیم.?
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۳۷ ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
در دولت شهید جمهور خیلی بهتر شده بعضی ها با بتن پر کردند وبرجام تشکیل دادند و در دولت شهید رئیسی میگن ایران به صلاح هسته‌ای دست پیدا کرده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۲۲ ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
ایول آقای اسلامی با تمام قدرت به پیش سرعت ۱۰ برابر کنیم تا زحمات شهید جمهور جبران بشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۷ ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
بهتر بود می نوشتید در تراز برتر منطقه قرار دارد.
Iran (Islamic Republic of)
بازنشسته
۲۳:۰۵ ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
بهتر بود میگفتی در تراز پهپاد هامون
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۳ ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
اصلا" فک کن در تراز دنیا چه سودی به حال ملت داشته جز تحریم‌ ملیاردها دلار به روسها سر نیروگاه بوشهر پول دادیم شرکتهای ورشکسته روس رو زنده کردیم‌ چی شد برق خودش رو از جایی دیگه میارن محوطش روشن باشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۹ ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
آقای اسلامی مدیری شایسته وبی ادعا و بی حاشیه ای هست مانند شهید رئیسی.
Iran (Islamic Republic of)
محمودزاده
۱۱:۲۵ ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
امروزه قدرت یک کشور در تقویت پول ملی خلاصه می شود اگر این چیزها نگه دارنده بودن همان اتحاد جماهیر شوروی را نگه می داشتن اخر به خاطر اقتصادش کشورش فرو پاشید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۷ ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
سلام بزرگوار، ارزش پول چگونه بدست می آید لطفاً جواب بده
آخرین اخبار