بهره مندی ۱۵۰۰ زوج قزوینی از خدمات ناباروری جهاد دانشگاهی

رییس جهاد دانشگاهی قزوین گفت: با تشکیل ۲۰۰ فقره پرونده با موضوع درمان ناباروری تاکنون هزار و ۵۰۰ قزوینی از خدمات درمان ناباروری این مرکز بهره‌مند شده اند.

فرشاد پیله چی رییس جهاد دانشگاهی قزوین گفت:  با خدماتی که از سوی جهاد دانشگاهی ارائه شده توانستیم تعداد بالایی از خانواده‌ها را صاحب فرزند کنیم و شاهد تولد نوزادان دوقلو و چندقلو هم باشیم.

وی با بیان اینکه درمان ناباروری یکی از مهمترین کار‌ها در حوزه جمعیتی به شمار می‌رود، اضافه کرد: موضوع ناباروری با توجه به اینکه در حوزه اجتماعی اثرگذاری بالایی دارد، نیازمند توجه ویژه بوده و متاسفانه آمار‌ها نیز نشان داده یکی از عوامل اصلی در آسیب اجتماعی طلاق، همین موضوع ناباروی است.

پیله چی تاکید کرد: هر قدر بتوانیم در حوزه ناباروری تمرکز کنیم، اثرات مثبتی را در حوزه جمعیتی شاهد خواهیم بود، متاسفانه یکی از موضوعات مهمی که امروز ما با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم و گریبانگیر جامعه ما را گرفته همین موضوع ناباروری است که شیب رشد جمعیتی را نیز نزولی می‌کند.

پیله چی به طرح راه اندازی یک مجتمع تحقیقاتی و درمانی در شمال شهر قزوین اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت افزایش سرانه درمانی در استان یک قطعه زمین به مساحت ۱۰ هزار متر مربع در شمال شهر برای احداث و راه اندازی مجتمع تحقیقاتی و درمانی درنظر گرفته ایم که ساخت آن نیازمند اعتبار و حمایت‌های ویژه از سوی دستگاه‌های مرتبط و همچنین خیران است.

رییس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه هزینه درمان ناباروری در جهاد دانشگاهی پایین‌تر از سایر مراکز درمانی است، بیان کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی و کاهش دغدغه زوج‌های مراجعه کننده، تلاش شده تا هزینه‌های درمان ناباروری به لحاظ عمومی و نیمه دولتی بودن جهاد دانشگاهی را به حداقل ممکن کاهش دهیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.